Linux-PAM - en to ca translation catalogue (99 entries)

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Current %s password:
ca: Contrasenya actual de %s:

en: Current password:
ca: Contrasenya actual:

en: New %s password:
ca: Nova contrasenya de %s:

en: New password:
ca: Nova contrasenya:

en: Retype new %s password:
ca: Torneu a escriure la nova contrasenya de %s:

en: Retype new password:
ca: Torneu a escriure la nova contrasenya:

en: Sorry, passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Retype %s
ca: Torneu a escriure %s

en: Password change has been aborted.
ca: S'ha cancel·lat el canvi de contrasenya.

en: login:
ca: inici de sessió:

en: Success
ca: Correcte

en: Critical error - immediate abort
ca: Error greu - s'avortarà l'operació immediatament

en: Failed to load module
ca: Ha fallat en carregar el mòdul

en: Symbol not found
ca: No es troba el símbol

en: Error in service module
ca: Error en el mòdul de servei

en: System error
ca: Error del sistema

en: Memory buffer error
ca: Error de la memòria intermèdia

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Authentication failure
ca: Error d'autenticació

en: Insufficient credentials to access authentication data
ca: No teniu suficients credencials per a accedir a les dades d'autenticació

en: Authentication service cannot retrieve authentication info
ca: El servei d'autenticació no pot recuperar la informació corresponent

en: User not known to the underlying authentication module
ca: Usuari desconegut per al mòdul d'autenticació subjacent

en: Have exhausted maximum number of retries for service
ca: S'ha exhaurit el nombre màxim d'intents per al servei

en: Authentication token is no longer valid; new one required
ca: El testimoni d'autenticació ja no és vàlid; se'n necessita un de nou

en: User account has expired
ca: El compte d'usuari ha vençut

en: Cannot make/remove an entry for the specified session
ca: No es pot crear/suprimir una entrada per a la sessió especificada

en: Authentication service cannot retrieve user credentials
ca: El servei d'autenticació no pot recuperar les credencials d'usuari

en: User credentials expired
ca: Les credencials d'usuari han caducat

en: Failure setting user credentials
ca: S'ha produït un error en definir les credencials d'usuari

en: No module specific data is present
ca: No hi han dades específiques del mòdul

en: Bad item passed to pam_*_item()
ca: S'ha transmès un element incorrecte a pam_*_item()

en: Conversation error
ca: Error de conversa

en: Authentication token manipulation error
ca: Error de manipulació del testimoni d'autenticació

en: Authentication information cannot be recovered
ca: No es pot recuperar la informació d'autenticació

en: Authentication token lock busy
ca: El bloqueig del testimoni d'autenticació està ocupat

en: Authentication token aging disabled
ca: L'envelliment del testimoni d'autenticació està inhabilitat

en: Failed preliminary check by password service
ca: Error durant la comprovació preliminar del servei de contrasenyes

en: The return value should be ignored by PAM dispatch
ca: El lliurament de PAM hauria d'ignorar el valor de retorn

en: Module is unknown
ca: El mòdul és desconegut

en: Authentication token expired
ca: El testimoni d'autenticació ha caducat

en: Conversation is waiting for event
ca: La conversa està esperant un esdeveniment

en: Application needs to call libpam again
ca: L'aplicació necessita cridar novament libpam

en: Unknown PAM error
ca: Error de PAM desconegut

en: ...Time is running out...
ca: ...S'acaba el temps...

en: ...Sorry, your time is up!
ca: ...S'ha acabat el temps.

en: erroneous conversation (%d)
ca: conversa errònia (%d)

en: %s failed: exit code %d
ca: %s ha fallat: codi de sortida %d

en: %s failed: caught signal %d%s
ca: %s ha fallat: s'ha atrapat el senyal %d%s

en: %s failed: unknown status 0x%x
ca: %s ha fallat: estat 0x%x desconegut

en: Usage: %s [--dir /path/to/tally-directory] [--user username] [--reset]
ca: Forma d’ús: %s: [--dir /directori/path/to/tally] [--user nom_usuari] [--reset]

en: The account is locked due to %u failed logins.
ca: El compte està bloquejat a causa de %u inicis fallits de sessió.

en: (%d minutes left to unlock)
ca: (resten %d minuts per desbloquejar)

note: TRANSLATORS: "strftime options for date of last login"
en:  %a %b %e %H:%M:%S %Z %Y
ca:  %a %-d %b de %Y, %H:%M:%S %Z

note: TRANSLATORS: " from <host>"
en:  from %.*s
ca:  des de %.*s

note: TRANSLATORS: " on <terminal>"
en:  on %.*s
ca:  a %.*s

note: TRANSLATORS: "Last login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last login:%s%s%s
ca: Últim inici de sessió:%s des de %s a %s

en: Welcome to your new account!
ca: Benvingut al vostre nou compte!

note: TRANSLATORS: "Last failed login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last failed login:%s%s%s
ca: Últim inici de sessió fallit:%s des de %s a %s

en: There was %d failed login attempt since the last successful login. | There were %d failed login attempts since the last successful login.
ca[0]: S'han produït %d intents fallits d'inici de sessió des de l'últim inici de sessió reeixit.
ca[1]: S'han produït %d intents d'inici de sessió des de l'últim inici de sessió reeixit.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: There were %d failed login attempts since the last successful login.
ca: S'han produït %d intents fallits d'inici de sessió des de l'últim inici de sessió reeixit.

en: There were too many logins for '%s'.
ca: Hi havia massa inicis de sessió per a '%s'.

en: You have no mail.
ca: No teniu cap correu.

en: You have new mail.
ca: Teniu correu nou.

en: You have old mail.
ca: Teniu correu antic.

en: You have mail.
ca: Teniu correu.

en: You have no mail in folder %s.
ca: No teniu cap correu a la carpeta %s.

en: You have new mail in folder %s.
ca: Teniu nou correu a la carpeta %s.

en: You have old mail in folder %s.
ca: Teniu correu antic a la carpeta %s.

en: You have mail in folder %s.
ca: Teniu correu a la carpeta %s.

en: Creating directory '%s'.
ca: Creant el directori '%s'.

en: Unable to create and initialize directory '%s'.
ca: No s'ha pogut crear i inicialitzar el directori '%s'.

en: Password has been already used. Choose another.
ca: Aquesta contrasenya ja s'ha fet servir. Trieu-ne una altra.

en: Password has been already used.
ca: La contrasenya ja ha estat utilitzada.

en: The default security context is %s.
ca: El context de seguretat predeterminat és %s.

en: Would you like to enter a different role or level?
ca: Voleu introduir un rol o nivell diferent?

en: role:
ca: rol:

en: There is no default type for role %s.
ca: No hi ha cap tipus predeterminat per al rol %s.

en: level:
ca: nivell:

en: This is not a valid security context.
ca: Aquest no és un context de seguretat vàlid.

en: A valid context for %s could not be obtained.
ca: No s'ha pogut obtenir un context vàlid per a %s.

en: Security context %s has been assigned.
ca: S'ha assignat el context de seguretat %s.

en: Key creation context %s has been assigned.
ca: S'ha assignat el context de creació de clau %s.

en: failed to initialize PAM
ca: s'ha produït un error en inicialitzar PAM

en: failed to pam_set_item()
ca: s'ha produït un error en pam_set_item()

en: login: failure forking: %m
ca: inici de sessió: ha fallat la bifurcació: %m

en: Access has been granted (last access was %ld seconds ago).
ca: S'ha concedit l'accés (l'últim accés va ser fa %ld segons).

en: Your account has expired; please contact your system administrator.
ca: El vostre compte ha vençut; contacteu amb l'administrador del vostre sistema.

en: You are required to change your password immediately (administrator enforced).
ca: Heu de canviar la contrasenya immediatament (us hi obliga l'administrador).

en: You are required to change your password immediately (password expired).
ca: Heu de canviar la contrasenya immediatament (la contrasenya ha vençut).

en: Warning: your password will expire in %d day. | Warning: your password will expire in %d days.
ca[0]: Atenció: la contrasenya venç d'aquí a %d dia.
ca[1]: Atenció: la contrasenya venç d'aquí a %d dies.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: Warning: your password will expire in %d days.
ca: Atenció: la contrasenya venç d'aquí a %d dies.

en: NIS password could not be changed.
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya NIS.

en: No password has been supplied.
ca: No s'ha proporcionat cap contrasenya.

en: The password has not been changed.
ca: No s'ha canviat la contrasenya.

en: You must choose a shorter password.
ca: Heu de triar una contrasenya més curta.

en: You must choose a longer password.
ca: Heu de triar una contrasenya més llarga.

en: Changing password for %s.
ca: S'està canviant la contrasenya de %s.

en: You must wait longer to change your password.
ca: Heu d'esperar més temps abans de canviar la contrasenya.
