Linux-PAM - en to ga translation catalogue (75 entries)

en: Password:
ga: Focal faire:

en: New %s password:
ga: Focal faire %s nua:

en: New password:
ga: Focal faire nua:

en: Retype new %s password:
ga: Iontráil focal faire %s nua arís:

en: Retype new password:
ga: Iontráil focal faire nua arís:

en: Sorry, passwords do not match.
ga: Tá brón orm, ní ionann na focail fhaire.

en: Retype %s
ga: Iontráil %s arís

en: login:
ga: logáil isteach:

en: Success
ga: D'éirigh leis

en: Critical error - immediate abort
ga: Earráid chriticiúil - tobscor láithreach

en: Failed to load module
ga: Theip ar luchtú modúil

en: Symbol not found
ga: Siombail gan aimsiú

en: Error in service module
ga: Earráid i modúl seirbhíse

en: System error
ga: Earráid chórais

en: Memory buffer error
ga: Earráid mhaolán cuimhne

en: Permission denied
ga: Diúltaíodh cead

en: Authentication failure
ga: Teip fíordheimhnithe

en: Insufficient credentials to access authentication data
ga: Níl cead agat sonraí fhíordheimhnithe a rochtain

en: Authentication service cannot retrieve authentication info
ga: Ní féidir leis an tseirbhís fhíordheimhnithe faisnéis fhíordheimhnithe a fháil

en: User not known to the underlying authentication module
ga: Níl aithne ar an úsáideoir ag an modúl fíordheimhnithe bunúsach

en: Have exhausted maximum number of retries for service
ga: Líon uasta na hatrialacha don tseirbhís ídithe

en: Authentication token is no longer valid; new one required
ga: Níl an ceadchomhartha fíordheimhnithe bailí a thuilleadh; ceann nua de dhíth

en: User account has expired
ga: Chuaigh an cuntas úsáideora as feidhm

en: Cannot make/remove an entry for the specified session
ga: Ní féidir iontráil don tseirbhís sonraithe a dhéanamh/bhaint

en: Authentication service cannot retrieve user credentials
ga: Ní féidir leis an tseirbhís fhíordheimhnithe dintiúir úsáideora a fháil

en: User credentials expired
ga: Chuaigh dintiúir úsáideora as feidhm

en: Failure setting user credentials
ga: Theip ar shocrú dintiúir úsáideora

en: No module specific data is present
ga: Níl aon sonraí shainiúil don mhodúl ann

en: Bad item passed to pam_*_item()
ga: Tugadh drochmhír do pam_*_item()

en: Conversation error
ga: Earráid chomhrá

en: Authentication token manipulation error
ga: Earráid ionramháil an cheadchomhartha fíordheimhnithe

en: Authentication information cannot be recovered
ga: Ní féidir faisnéis fhíordheimhnithe a fháil ar ais

en: Authentication token lock busy
ga: Tá glas an cheadchomhartha fíordheimhnithe gnóthach

en: Authentication token aging disabled
ga: Díchumasaíodh dul in aois cheadchomharthaí fíordheimhnithe

en: Failed preliminary check by password service
ga: Theip ar réamhsheiceáil ag an tseirbhís fhocail faire

en: The return value should be ignored by PAM dispatch
ga: Ba chóir don seoladh PAM neamhaird a dhéanamh ar an luach fillte

en: Module is unknown
ga: Tá an modúl anaithnid

en: Authentication token expired
ga: Chuaigh an ceadchomhartha fíordheimhnithe as feidhm

en: Conversation is waiting for event
ga: Tá an comhrá ag fanacht le teagmhas

en: Application needs to call libpam again
ga: Ní mór don fheidhmchlár libpam a ghlaoch arís

en: Unknown PAM error
ga: Earráid PAM anaithnid

en: ...Time is running out...
ga: ...Tá am ag imeacht...

en: ...Sorry, your time is up!
ga: ...Tá brón orm, tá do chuid ama imithe!

en: erroneous conversation (%d)
ga: comhrá earráideach (%d)

en: %s failed: exit code %d
ga: Theip %s: cód scortha %d

en: %s failed: caught signal %d%s
ga: Theip %s: fuarthas comhartha %d%s

en: %s failed: unknown status 0x%x
ga: Theip %s: stádas anaithnid 0x%x

note: TRANSLATORS: "strftime options for date of last login"
en:  %a %b %e %H:%M:%S %Z %Y
ga:  %a %e %b %H:%M:%S %Z %Y

note: TRANSLATORS: " from <host>"
en:  from %.*s
ga:  ó %.*s

note: TRANSLATORS: " on <terminal>"
en:  on %.*s
ga:  ar %.*s

note: TRANSLATORS: "Last login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last login:%s%s%s
ga: Logáil isteach is déanaí:%s%s%s

en: Welcome to your new account!
ga: Fáilte go dtí do chuntas nua!

note: TRANSLATORS: "Last failed login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last failed login:%s%s%s
ga: Logáil isteach teipthe is déanaí:%s%s%s

en: There was %d failed login attempt since the last successful login. | There were %d failed login attempts since the last successful login.
ga[0]: Bhí %d iarracht logála isteach teipthe ann ón logáil isteach is déanaí a
    d'éirigh leis.
ga[1]: Bhí %d iarracht logála isteach teipthe ann ón logáil isteach is déanaí a
    d'éirigh leis.
ga[2]: Bhí %d iarracht logála isteach teipthe ann ón logáil isteach is déanaí a
    d'éirigh leis.
ga[3]: Bhí %d n-iarracht logála isteach teipthe ann ón logáil isteach is déanaí
    a d'éirigh leis.
ga[4]: Bhí %d iarracht logála isteach teipthe ann ón logáil isteach is déanaí a
    d'éirigh leis.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: There were %d failed login attempts since the last successful login.
ga: Bhí %d iarracht logála isteach teipthe ann ón logáil isteach is déanaí a
    d'éirigh leis.

en: You have new mail.
ga: Tá post nua agat.

en: You have old mail.
ga: Tá seanphost agat.

en: You have mail.
ga: Tá post agat.

en: You have no mail in folder %s.
ga: Níl aon phost agat i bhfillteán %s.

en: You have new mail in folder %s.
ga: Tá post nua agat i bhfillteán %s.

en: You have old mail in folder %s.
ga: Tá seanphost agat i bhfillteán %s.

en: You have mail in folder %s.
ga: Tá post agat i bhfillteán %s.

en: Creating directory '%s'.
ga: Comhadlann '%s' á cruthú.

en: Unable to create and initialize directory '%s'.
ga: Ní féidir comhadlann '%s' a chruthú agus a thúsú.

en: Password has been already used. Choose another.
ga: Úsáidtear an focal faire cheana. Roghnaigh ceann eile.

en: Password has been already used.
ga: Úsáidtear an focal faire cheana.

en: Would you like to enter a different role or level?
ga: An bhfuil fonn ort ról nó leibhéal difriúil a iontráil?

en: role:
ga: ról:

en: level:
ga: leibhéal:

en: failed to initialize PAM
ga: theip ar thúsú PAM

en: failed to pam_set_item()
ga: theip ar pam_set_item()

en: login: failure forking: %m
ga: logáil isteach: theip ar dhéanamh foirc: %m

en: NIS password could not be changed.
ga: Níorbh fhéidir focal faire NIS a athrú.

en: You must choose a shorter password.
ga: Ní mór duit pasfhocal níos giorra a roghnú.

en: Changing password for %s.
ga: Focal faire %s á athrú.
