Linux-PAM - en to nb translation catalogue (98 entries)

en: Password:
nb: Passord:

en: Current %s password:
nb: Nåværende %s-passord:

en: Current password:
nb: Nåværende passord:

en: New %s password:
nb: Nytt %s-passord:

en: New password:
nb: Nytt passord:

en: Retype new %s password:
nb: Bekreft nytt %s-passord:

en: Retype new password:
nb: Bekreft nytt passord:

en: Sorry, passwords do not match.
nb: Beklager, ikke samsvar mellom passord.

en: Retype %s
nb: Skriv %s på nytt

en: Password change has been aborted.
nb: Bytte av passord avbrutt.

en: login:
nb: logg inn:

en: Success
nb: Utført

en: Critical error - immediate abort
nb: Kritisk feil - avbryter straks

en: Failed to load module
nb: Klarte ikke å laste modul

en: Symbol not found
nb: Symbol ikke funnet

en: Error in service module
nb: Feil i tjenestemodul

en: System error
nb: Systemfeil

en: Memory buffer error
nb: Minnebufferfeil

en: Permission denied
nb: Tillatelse avvist

en: Authentication failure
nb: Autentiseringsfeil

en: Insufficient credentials to access authentication data
nb: Utilstrekkelige rettigheter for tilgang til autentiseringsinformasjon

en: Authentication service cannot retrieve authentication info
nb: Autentiseringstjenesten kan ikke hente autentiseringsinformasjon

en: User not known to the underlying authentication module
nb: Bruker ukjent for autentiseringsmodul

en: Have exhausted maximum number of retries for service
nb: Maksimalt antall forsøk er overskredet for tjenesten

en: Authentication token is no longer valid; new one required
nb: Autentiseringsjide ikke lenger gyldig; ny kode kreves

en: User account has expired
nb: Brukerkonto er utløpt

en: Cannot make/remove an entry for the specified session
nb: Kan ikke opprette/fjerne en oppføring for den valgte økten

en: Authentication service cannot retrieve user credentials
nb: Autentiseringstjenesten kan ikke hente brukerrettigheter

en: User credentials expired
nb: Brukerrettigheter utløpt

en: Failure setting user credentials
nb: Feil under definisjon av brukerrettigheter

en: No module specific data is present
nb: Nei modulspesifikk informasjon finnes

en: Bad item passed to pam_*_item()
nb: Ugyldig oppføring angitt for pam_*_item()

en: Conversation error
nb: Dialogfeil

en: Authentication token manipulation error
nb: Manipulasjonsfeil for autentiseringskode

en: Authentication information cannot be recovered
nb: Autentiseringsinformasjon kan ikke gjenopprettes

en: Authentication token lock busy
nb: Låsing av autentiseringskode opptatt

en: Authentication token aging disabled
nb: Tidsbegrensning av autentiseringskode deaktivert

en: Failed preliminary check by password service
nb: Passordtjenestens innledende kontroll mislyktes

en: The return value should be ignored by PAM dispatch
nb: Resultatverdien bør ignoreres av PAM

en: Module is unknown
nb: Modulen er ukjent

en: Authentication token expired
nb: Autentiseringskode utløpt

en: Conversation is waiting for event
nb: Dialogen venter på hendelse

en: Application needs to call libpam again
nb: Programmet må spørre libpam på nytt

en: Unknown PAM error
nb: Ukjent PAM-feil

en: ...Time is running out...
nb: ...Tiden er i ferd med utløpe..

en: ...Sorry, your time is up!
nb: ...Beklager, tiden er utløpt!

en: erroneous conversation (%d)
nb: mislykket dialog (%d)

en: %s failed: exit code %d
nb: %s feilet: sluttkode %d

en: %s failed: caught signal %d%s
nb: %s feilet: fikk signal %d%s

en: %s failed: unknown status 0x%x
nb: %s feilet: ukjent status 0x%x

en: Usage: %s [--dir /path/to/tally-directory] [--user username] [--reset]
nb: Bruk: %s [--dir /sti/til/tally-mappe] [--user brukernavn] [--reset]

en: The account is locked due to %u failed logins.
nb: Konto låst som følge av %u mislykkede innlogginger.

en: (%d minutes left to unlock)
nb: (%d minutter igjen til å låse opp)

note: TRANSLATORS: " from <host>"
en:  from %.*s
nb:  fra %.*s

note: TRANSLATORS: " on <terminal>"
en:  on %.*s
nb:  på %.*s

note: TRANSLATORS: "Last login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last login:%s%s%s
nb: Siste innlogging:%s%s%s

en: Welcome to your new account!
nb: Velkommen til din nye konto!

note: TRANSLATORS: "Last failed login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last failed login:%s%s%s
nb: Siste feilede innlogging:%s%s%s

en: There was %d failed login attempt since the last successful login. | There were %d failed login attempts since the last successful login.
nb[0]: Det har vært %d feilet innloggingsforsøk siden forrige innlogging uten feil.
nb[1]: Det har vært %d feilede innloggingsforsøk siden siste innlogging uten feil.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: There were %d failed login attempts since the last successful login.
nb: Det har vært %d feilede innloggingsforsøk siden siste innlogging uten feil.

en: There were too many logins for '%s'.
nb: For mange innlogginger for «%s».

en: You have no mail.
nb: Du har ikke fått noen e-post.

en: You have new mail.
nb: Du har fått ny e-post.

en: You have old mail.
nb: Du har ulest e-post.

en: You have mail.
nb: Du har fått e-post.

en: You have no mail in folder %s.
nb: Du har ingen e-post i mappen %s.

en: You have new mail in folder %s.
nb: Du har ny e-post i mappen %s.

en: You have old mail in folder %s.
nb: Du har ulest e-post i mappen %s.

en: You have mail in folder %s.
nb: Du har e-post i mappen %s.

en: Creating directory '%s'.
nb: Oppretter katalog «%s».

en: Unable to create and initialize directory '%s'.
nb: Kan ikke lage og initiere katalog «%s».

en: Password has been already used. Choose another.
nb: Passordet er allerede benyttet. Velg et annet.

en: Password has been already used.
nb: Passordet har allerede vært brukt.

en: The default security context is %s.
nb: Forvalgt sikkerhetskontekst er %s.

en: Would you like to enter a different role or level?
nb: Vil du angi en annen rolle eller nivå?

en: role:
nb: rolle:

en: There is no default type for role %s.
nb: Ingen forvalgt type for rollen %s.

en: level:
nb: nivå:

en: This is not a valid security context.
nb: Dette er ikke en gyldig sikkerhetskontekst.

en: A valid context for %s could not be obtained.
nb: Kunne ikke innhente gyldig kontekst for %s.

en: Security context %s has been assigned.
nb: Sikkerhetskontekst «%s» tilordnet.

en: Key creation context %s has been assigned.
nb: Kontekst «%s» for oppretting av nøkkel tilordnet.

en: failed to initialize PAM
nb: kunne ikke initialisere PAM

en: failed to pam_set_item()
nb: kunne ikke pam_set_item()

en: login: failure forking: %m
nb: login: feil under forgrening: %m

en: Access has been granted (last access was %ld seconds ago).
nb: Tilgang innvilget (siste tilgang var for %ld sekunder siden).

en: Your account has expired; please contact your system administrator.
nb: Din konto er utløpt; kontakt systemadministratoren din.

en: You are required to change your password immediately (administrator enforced).
nb: Du må straks endre passordet ditt (påkrevd av administrator).

en: You are required to change your password immediately (password expired).
nb: Du må straks endre passordet ditt (passordet har utløpt).

en: Warning: your password will expire in %d day. | Warning: your password will expire in %d days.
nb[0]: Advarsel: Passordet ditt utløper om %d dag.
nb[1]: Advarsel: Passordet ditt utløper om %d dager.

note: TRANSLATORS: only used if dngettext is not supported
en: Warning: your password will expire in %d days.
nb: Advarsel: Passordet ditt utløper om %d dager.

en: NIS password could not be changed.
nb: NIS-passord kunne ikke endres.

en: No password has been supplied.
nb: Inget passord har blitt angitt.

en: The password has not been changed.
nb: Passordet kunne ikke endres.

en: You must choose a shorter password.
nb: Du må velge et kortere passord.

en: You must choose a longer password.
nb: Du må velge et lengre passord.

en: Changing password for %s.
nb: Endrer passord for %s.

en: You must wait longer to change your password.
nb: Du må vente lenger før du kan endre passordet ditt.
