gnulib 1.1 - en to ga translation catalogue (44 entries)

en: Unknown system error
ga: Earráid chórais anaithnid

en: Address family for hostname not supported
ga: Aicme sheolta d'óstainm gan tacaíocht

en: Temporary failure in name resolution
ga: Teip shealadach ar réiteach na n-ainmneacha

en: Bad value for ai_flags
ga: Luach neamhbhailí do 'ai_flags'

en: Non-recoverable failure in name resolution
ga: Teip dhocheartaithe ar réiteach na n-ainmneacha

en: ai_family not supported
ga: ní thacaítear le 'ai_family'

en: Memory allocation failure
ga: Theip ar dháil chuimhne

en: No address associated with hostname
ga: Níl seoladh ar bith ceangailte leis an óstainm

en: Name or service not known
ga: Ainm nó seirbhís anaithnid

en: Servname not supported for ai_socktype
ga: Ní thacaítear le hainm freastalaithe do 'ai_socktype'

en: ai_socktype not supported
ga: ní thacaítear le 'ai_socktype'

en: System error
ga: Earráid chórais

en: Argument buffer too small
ga: Tá an argóint mhaoláin róbheag

en: Processing request in progress
ga: Iarratas próiseála ar siúl

en: Request canceled
ga: Cealaíodh an t-iarratas

en: Request not canceled
ga: Níor cealaíodh an t-iarratas

en: All requests done
ga: Cuireadh gach iarratas i gcrích

en: Interrupted by a signal
ga: Idirbhriste ag comhartha

en: Parameter string not correctly encoded
ga: Níl an teaghrán paraiméadair ionchódaithe i gceart

en: Unknown error
ga: Earráid anaithnid

en: unable to record current working directory
ga: ní féidir an chomhadlann oibre a thaifead

en: failed to return to initial working directory
ga: níl aon fháil ar an chéad chomhadlann oibre

en: Success
ga: D'éirigh leis

en: No match
ga: Gan mheaitseáil

en: Invalid regular expression
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí

en: Invalid collation character
ga: Carachtar neamhbhailí comhordaithe

en: Invalid character class name
ga: Ainm neamhbhailí ar aicme charachtar

en: Trailing backslash
ga: Cúlslais chun deiridh

en: Invalid back reference
ga: Cúltagairt neamhbhailí

en: Unmatched ( or \(
ga: ( nó \( corr

en: Unmatched \{
ga: \{ corr

en: Invalid content of \{\}
ga: Ábhar neamhbhailí idir \{ agus \}

en: Invalid range end
ga: Deireadh raoin neamhbhailí

en: Memory exhausted
ga: Cuimhne ídithe

en: Invalid preceding regular expression
ga: Is neamhbhailí an slonn ionadaíochta roimhe seo

en: Premature end of regular expression
ga: Deireadh le slonn ionadaíochta gan choinne

en: Regular expression too big
ga: Slonn ionadaíochta rómhór

en: Unmatched ) or \)
ga: ) nó \) corr

en: No previous regular expression
ga: Níl aon slonn ionadaíochta roimhe seo

en: cannot create pipe
ga: ní féidir píopa a chruthú

en: %s subprocess failed
ga: theip ar fhophróiseas %s

en: %s subprocess
ga: fophróiseas %s

en: %s subprocess got fatal signal %d
ga: fuair fophróiseas %s comhartha marfach %d

en: memory exhausted
ga: cuimhne ídithe
