luci-app-ddns 2.4.0-1 - en to hu translation catalogue (166 entries)

en: "../" not allowed in path for Security Reason.
hu: Biztonsági okokból a „../” nem engedélyezett az útvonalban.

en: Add new services...
hu: Új szolgáltatások hozzáadása…

en: Advanced Settings
hu: Haladó Beállítások

en: Allow non-public IP's
hu: Nem nyilvános IP-k engedélyezése

en: Basic Settings
hu: Alapszintű beállítások

en: Bind Network
hu: Hálózat kötése

en: Binding to a specific network not supported
hu: Egy bizonyos hálózathoz való kötés nem támogatott

en: BusyBox's nslookup and Wget do not support to specify the IP version to use for communication with DDNS Provider!
hu: A BusyBox nslookup és Wget parancsai nem támogatják azt, hogy meghatározza az IP verziót DDNS szolgáltatással való kommunikációra!

en: Cancel
hu: Mégse

en: Check Interval
hu: Ellenőrzési időköz

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Configuration Error
hu: Beállítási hiba

en: Create service
hu: Szolgáltatás létrehozása

en: Current setting:
hu: Jelenlegi beállítás:

en: Currently DDNS updates are not started at boot or on interface events.
hu: Jelenleg a DDNS frissítések nincsenek elindítva a rendszerindításkor vagy a csatolóeseményeknél.

en: Custom update script to be used for updating your DDNS Provider.
hu: A DDNS-szolgáltató frissítéséhez használt egyéni frissítési parancsfájl.

en: Custom update-URL
hu: Egyéni frissítési URL

en: Custom update-script
hu: Egyéni frissítő parancsfájl

en: DDNS Autostart disabled
hu: A DDNS automatikus indítása letiltva

en: DDNS Autostart enabled
hu: A DDNS automatikus indítása engedélyezve

en: DDNS Service provider
hu: DDNS-szolgáltató

en: DDns Service
hu: DDns szolgáltatás

en: DNS requests via TCP not supported
hu: a TCP-n keresztüli DNS-kérések nem támogatottak

en: DNS-Server
hu: DNS-kiszolgáló

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Defines the interface to read systems IP-Address from
hu: Meghatározza azt a csatolót, amelyből a rendszerek IP-címeit olvasni kell

en: Defines the network to read systems IP-Address from
hu: Meghatározza azt a hálózatot, amelyből a rendszerek IP-címeit olvasni kell

en: Defines the source to read systems IP-Address from, that will be send to the DDNS provider
hu: Meghatározza azt a forrást, amelyből a rendszerek IP-címeit olvasni kell, és amelyik elküldésre kerül a DDNS-szolgáltatónak

en: Defines which IP address 'IPv4/IPv6' is send to the DDNS provider
hu: Meghatározza, hogy mely „IPv4/IPv6” IP-cím legyen elküldve a DDNS-szolgáltatónak

en: Directory contains Log files for each running section.
hu: A könyvtár naplófájlokat tartalmaz minden egyes futó szakaszhoz.

en: Directory contains PID and other status information for each running section.
hu: A könyvtár folyamatazonosítókat és egyéb állapotinformációkat tartalmaz minden egyes futó szakaszhoz.

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Domain
hu: Tartomány

en: Dynamic DNS
hu: Dinamikus DNS

en: Dynamic DNS Version
hu: Dinamikus DNS verziója

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Enable secure communication with DDNS provider
hu: Biztonságos kommunikáció engedélyezése a DDNS-szolgáltatóval

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Error
hu: Hiba

en: Error Retry Counter
hu: Hiba újrapróbálási számláló

en: Error Retry Interval
hu: Hiba újrapróbálási időköze

en: Event Network
hu: Eseményhálózat

en: Example for IPv4
hu: Példa az IPv4-hez

en: Example for IPv6
hu: Példa az IPv6-hoz

en: File
hu: Fájl

en: For supported codes look here
hu: A támogatott kódokért nézzen ide

en: Force IP Version
hu: IP-verzió kényszerítése

en: Force IP Version not supported
hu: Az IP verziójának kényszerítése nem támogatott

en: Force Interval
hu: Kényszerítés időköze

en: Force TCP on DNS
hu: TCP kényszerítése a DNS-en

en: Format
hu: Formátum

en: Format: IP or FQDN
hu: Formátum: IP vagy FQDN

en: GNU Wget will use the IP of given network, cURL will use the physical interface.
hu: A GNU Wget az adott hálózat IP-jét fogja használni, a cURL a fizikai csatolót fogja használni.

en: HTTPS not supported
hu: A HTTPS nem támogatott

en: Hostname/FQDN to validate, if IP update happen or necessary
hu: Ellenőrzendő gépnév vagy FQDN, ha IP-frissítés történik vagy szükséges

en: IP address source
hu: IP-cím forrása

en: IP address version
hu: IP-cím verziója

en: IPv4-Address
hu: IPv4-cím

en: IPv6 address must be given in square brackets
hu: Az IPv6-címet szögletes zárójelben kell megadni

en: IPv6 is currently not (fully) supported by this system
hu: Ez a rendszer jelenleg nem (teljesen) támogatja az IPv6-ot

en: IPv6 not supported
hu: Az IPv6 nem támogatott

en: IPv6-Address
hu: IPv6-cím

en: If Wget and cURL package are installed, Wget is used for communication by default.
hu: Ha a Wget és a cURL csomag is telepítve van, akkor alapértelmezetten a Wget lesz használva a kommunikációnál.

en: If this service section is disabled it could not be started.
hu: Ha ez a szolgáltatási szakasz le van tiltva, akkor azt nem sikerült elindítani.

en: If using secure communication you should verify server certificates!
hu: Biztonságos kommunikáció használatakor ellenőriznie kell a kiszolgáló tanúsítványait!

en: In some versions cURL/libcurl in OpenWrt is compiled without proxy support.
hu: Az OpenWrt-ben lévő cURL/libcurl néhány verziója proxy-támogatás nélkül lett lefordítva.

en: Info
hu: Információ

en: Information
hu: Információ

en: Interface
hu: Csatoló

en: Interval to force updates send to DDNS Provider
hu: Időköz a DDNS-szolgáltatónak küldött frissítések kényszerítéséhez

en: Interval unit to check for changed IP
hu: Időköz mértékegysége a megváltozott IP ellenőrzéséhez

en: Interval unit to force updates send to DDNS Provider
hu: Időköz mértékegysége a DDNS-szolgáltatónak küldött frissítések kényszerítéséhez

en: Last Update
hu: Utolsó frissítés

en: Log File Viewer
hu: Naplófájl-megjelenítő

en: Log directory
hu: Naplókönyvtár

en: Log length
hu: Napló hossza

en: Log to file
hu: Naplózás fájlba

en: Log to syslog
hu: Naplózás a rendszernaplóba

en: Lookup Hostname
hu: Gépnév keresése

en: Name
hu: Név

en: Neither GNU Wget with SSL nor cURL installed to select a network to use for communication.
hu: Sem az SSL-lel rendelkező GNU Wget, sem a cURL nincs telepítve a kommunikációhoz használandó hálózat kiválasztásához.

en: Neither GNU Wget with SSL nor cURL installed to support secure updates via HTTPS protocol.
hu: Sem az SSL-lel rendelkező GNU Wget, sem a cURL nincs telepítve a HTTPS protokollon keresztüli biztonságos frissítések támogatásához.

en: Network
hu: Hálózat

en: Network on which the ddns-updater scripts will be started
hu: A hálózat, amelyen a DDNS-frissítő parancsfájlok el fognak indulni

en: Never
hu: Soha

en: New DDns Service…
hu: Új DDNS szolgáltatás…

en: Next Update
hu: Következő frissítés

en: No Data
hu: Nincs adat

en: No certificates found
hu: Nem találhatók tanúsítványok

en: No logging
hu: Nincs naplózás

en: Non-public and by default blocked IP's
hu: Nem nyilvános és alapértelmezetten blokkolt IP-k

en: Not Running
hu: Nem fut

en: Notice
hu: Figyelmeztetés

en: Number of last lines stored in log files
hu: A naplófájlokban tárolt utolsó sorok száma

en: OPTIONAL: Force the usage of pure IPv4/IPv6 only communication.
hu: ELHAGYHATÓ: a tisztán csak IPv4/IPv6 kommunikáció használatának kényszerítése.

en: OPTIONAL: Force the use of TCP instead of default UDP on DNS requests.
hu: ELHAGYHATÓ: TCP használatának kényszerítése az alapértelmezett UDP helyett a DNS-kéréseknél.

en: OPTIONAL: Network to use for communication
hu: ELHAGYHATÓ: a kommunikációhoz használandó hálózat

en: OPTIONAL: Proxy-Server for detection and updates.
hu: ELHAGYHATÓ: proxy-kiszolgáló a felismeréshez és a frissítésekhez.

en: OPTIONAL: Use non-default DNS-Server to detect 'Registered IP'.
hu: ELHAGYHATÓ: nem alapértelmezett DNS-kiszolgáló használata a „Regisztrált IP” felismeréséhez.

en: On Error the script will retry the failed action after given time
hu: Hiba esetén a parancsfájl újrapróbálja a sikertelen műveletet a megadott idő után

en: On Error the script will stop execution after given number of retrys
hu: Hiba esetén a parancsfájl leállítja a végrehajtást a megadott újrapróbálkozások száma után

en: Optional Encoded Parameter
hu: Elhagyható kódolt paraméterek

en: Optional Parameter
hu: Elhagyható paraméter

en: Optional: Replaces [PARAMENC] in Update-URL (URL-encoded)
hu: Elhagyható: lecseréli a [PARAMENC] értéket a frissítési URL-ben (URL-kódoltan)

en: Optional: Replaces [PARAMOPT] in Update-URL (NOT URL-encoded)
hu: Elhagyható: lecseréli a [PARAMOPT] értéket a frissítési URL-ben (NEM URL-kódoltan)

en: PROXY-Server
hu: Proxy-kiszolgáló

en: Password
hu: Jelszó

en: Path to CA-Certificate
hu: Útvonal a CA-tanúsítványhoz

en: Please follow the instructions on OpenWrt's homepage to enable IPv6 support
hu: Kövesse az OpenWrt honlapján lévő utasításokat az IPv6 támogatás engedélyezéséhez

en: Please press [Read] button
hu: Nyomja meg a [Beolvasás] gombot

en: Read / Reread log file
hu: Naplófájl olvasása vagy újraolvasása

en: Registered IP
hu: Regisztrált IP

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Reload this service
hu: A szolgáltatás újratöltése

en: Replaces [PASSWORD] in Update-URL (URL-encoded)
hu: Lecseréli a [JELSZÓ] értéket a frissítési URL-ben (URL-kódoltan)

en: Replaces [USERNAME] in Update-URL (URL-encoded)
hu: Lecseréli a [FELHASZNÁLÓNÉV] értéket a frissítési URL-ben (URL-kódoltan)

en: Restart DDns
hu: DDns újraindítása

en: Run once
hu: Futtatás egyszer

en: Running
hu: Fut

en: Script
hu: Parancsfájl

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Start DDNS
hu: DDNS indítása

en: State
hu: Állapot

en: Status
hu: Állapot

en: Status directory
hu: Állapotkönyvtár

en: Stop
hu: Megállítás

en: Stop DDNS
hu: DDNS leállítása

en: Stop this service
hu: A szolgáltatás leállítása

en: Stopped
hu: Megállítva

en: The default setting of '0' will retry infinite.
hu: Az alapértelmezett „0” beállítás végtelenszer fog újrapróbálkozni.

en: The service name is already used
hu: A szolgáltatás neve már használatban van

en: There is no service configured.
hu: Nincs beállított szolgáltatás.

en: This is the current content of the log file in
hu: Ez a naplófájl jelenlegi tartalma ebben:

en: This is the default if you run DDNS scripts by yourself (i.e. via cron with force_interval set to '0')
hu: Ez az alapértelmezett, ha saját maga futtatja a DDNS parancsfájlokat (azaz cron használatával „0” értékre állított force_interval beállítással)

en: This will be autoset to the selected interface
hu: Ez automatikusan be lesz állítva a kiválasztott csatolóhoz

en: Timer Settings
hu: Időzítő beállításai

en: URL to detect
hu: Felismerendő URL

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Update URL to be used for updating your DDNS Provider.
hu: A használandó frissítési URL a DDNS-szolgáltató frissítéséhez.

en: Use HTTP Secure
hu: HTTP biztonság használata

en: Use cURL
hu: cURL használata

en: User defined script to read systems IP-Address
hu: Felhasználó által meghatározott parancsfájl a rendszerek IP-címének olvasásához

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Using specific DNS Server not supported
hu: Bizonyos DNS-kiszolgáló használata nem támogatott

en: Values below 5 minutes == 300 seconds are not supported
hu: Az 5 perc == 300 másodperc alatti értékek nem támogatottak

en: Values lower 'Check Interval' except '0' are not supported
hu: Az „Ellenőrzési időköz” értékénél alacsonyabb értékek a „0” kivételével nem támogatottak

en: Verify
hu: Ellenőrzés

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Writes detailed messages to log file. File will be truncated automatically.
hu: Részletes üzeneteket ír a naplófájlba. A fájl automatikusan csonkolva lesz.

en: Writes log messages to syslog. Critical Errors will always be written to syslog.
hu: Kiírja a naplóüzeneteket a rendszernaplóba. A kritikus hibák mindig a rendszernaplóba lesznek írva.

en: You should install 'bind-host' or 'knot-host' or 'drill' package for DNS requests.
hu: Telepítenie kell a „bind-host”, a „knot-host” vagy a „drill” csomagot a DNS-kérésekhez.

en: You should install 'wget' or 'curl' or 'uclient-fetch' package.
hu: Telepítenie kell a „wget”, a „curl” vagy az „uclient-fetch” csomagot.

en: You should install 'wget' or 'curl' or 'uclient-fetch' with 'libustream-*ssl' package.
hu: Telepítenie kell a „wget”, a „curl” vagy a „libustream-*ssl” csomaggal rendelkező „uclient-fetch” csomagot.

en: You should install 'wget' or 'curl' package.
hu: Telepítenie kell a „wget” vagy a „curl” csomagot.

en: You should install 'wget' or 'uclient-fetch' package or replace libcurl.
hu: Telepítenie kell a „wget” vagy az „uclient-fetch” csomagot, vagy cserélje le a „libcurl” csomagot.

en: cURL is installed, but libcurl was compiled without proxy support.
hu: A cURL telepítve van, de a libcurl proxy-támogatás nélkül lett lefordítva.

en: cURL without Proxy Support
hu: cURL proxy-támogatás nélkül

en: custom
hu: egyéni

en: days
hu: nap

en: directory or path/file
hu: könyvtár vagy útvonal/fájl

en: hours
hu: óra

en: minutes
hu: perc

en: or
hu: vagy

en: or update your system to the latest OpenWrt Release
hu: vagy frissítse a rendszerét a legújabb OpenWrt kiadásra

en: seconds
hu: másodperc

en: to run HTTPS without verification of server certificates (insecure)
hu: HTTPS futtatásához a kiszolgáló tanúsítványainak ellenőrzése nélkül (nem biztonságos)
