alsa-utils 1.0.23 - en to eu translation catalogue (298 entries)

en: Sound Card
eu: Soinu-txartela

en: (default)
eu: (lehenetsia)

en: cannot enumerate sound cards
eu: ezin dira zerrendatu soinu-txartelak

en: enter device name...
eu: sartu gailuaren izena...

en: Usage: alsamixer [options]
eu: Erabilera: alsamixer [aukerak]

en: Debugging options:
      -g, --no-color          toggle using of colors
      -a, --abstraction=NAME  mixer abstraction level: none/basic
eu: Arazketa aukerak:
      -g, --no-color          kolore gabeko interfazea
      -a, --abstraction=IZENA nahasgailuaren abstrakzio maila: bat ere ez / oinarrizkoa

en: invalid card index: %s
eu: txartel-indize baliogabea: %s

en: unknown abstraction level: %s
eu: abstrakzio-maila ezezaguna: %s

en: unknown option: %c
eu: aukera ezezaguna: %c

en: try `alsamixer --help' for more information
eu: probatu `alsamixer --help' xehetasunetarako

en: Device name:
eu: Gailu-izena:

en: Card:
eu: Txartela:

en: Chip:
eu: Txipa:

en: View:
eu: Ikuspegia:

en: Item:
eu: Elementua:

en: F1:  Help
eu: F1:  Laguntza

en: F2:  System information
eu: F2:  Sistemaren informazioa

en: F6:  Select sound card
eu: F6:  Hautatu soinu-txartela

en: Esc: Exit
eu: Esc: Irten

en: (unplugged)
eu: (deskonektatuta)

en: Playback
eu: Erreprodukzioa

en: Capture
eu: Kapturtzea

en: All
eu: Guztiak

en: mute
eu: mututu

en: dB gain:
eu: dB irabazia:

en: Off
eu: Itzalita

en: On
eu: Piztuta

en: The sound device was unplugged.
eu: Soinu-txartela deskonektatu egin da.

en: Press F6 to select another sound card.
eu: Sakatu F6 beste soinu-txartel bat hautatzeko.

en: This sound device does not have any playback controls.
eu: Soinu-txartel honek ez du erreprodukzio kontrolik.

en: This sound device does not have any capture controls.
eu: Soinu-txartel honek ez du kapturatze kontrolik.

en: This sound device does not have any controls.
eu: Soinu-txartel honek ez du kontrolik.

note: TRANSLATORS: no more than eight characters
en: CAPTURE
eu: KAPTURATZEA

en: Front
eu: Aurrealdekoa

en: Rear
eu: Atzealdekoa

en: Center
eu: Erdialdekoa

en: Woofer
eu: Wooferra

en: Side
eu: Aldekoa

en: cannot open mixer
eu: ezin da ireki nahasgailua

en: cannot load mixer controls
eu: ezin dira kargatu nahasgailu-kontrolak

en: Cannot open mixer device '%s'.
eu: Ezin da ireki '%s' nahasgailua.

en: Esc     Exit
eu: Esc     Irten

en: F1 ? H  Help
eu: F1 ? H  Laguntza

en: F2 /    System information
eu: F2 /    Sistemaren informazioa

en: F3      Show playback controls
eu: F3      Erakutsi erreprodukzio kontrolak

en: F4      Show capture controls
eu: F4      Erakutsi kaptura kontrolak

en: F5      Show all controls
eu: F5      Erakutsi kontrol guztiak

en: Tab     Toggle view mode (F3/F4/F5)
eu: Tab     Aldatu ikuspegi modua (F3/F4/F5)

en: F6 S    Select sound card
eu: F6 S    Hautatu soinu-txartela

en: L       Redraw screen
eu: L       Pantaila birmarraztu

en: Left    Move to the previous control
eu: ←       Mugitu ezkerreko kontrolera

en: Right   Move to the next control
eu: →       Mugitu eskuineko kontrolera

en: Up/Down    Change volume
eu: ↑ ↓     Bolumena aldatu

en: + -        Change volume
eu: + -     Bolumena aldatu

en: Page Up/Dn Change volume in big steps
eu: Orria↑/↓   Aldatu bolumena urrats handinaka

en: End        Set volume to 0%
eu: Amaiera    Ezarri bolumena %0n

en: 0-9        Set volume to 0%-90%
eu: 0-9        Ezarri bolumena %0-%90 bitartean

en: Q W E      Increase left/both/right volumes
eu: Q W E      Handitu ezker/bi/eskuin bolumenak

note: TRANSLATORS: or Y instead of Z
en: Z X C      Decrease left/both/right volumes
eu: Z X C      Txikitu ezker/bi/eskuin bolumenak

en: B          Balance left and right volumes
eu: B          Orekatu ezker eta eskuin bolumenak

en: M          Toggle mute
eu: M          Mututu/Desmututu

note: TRANSLATORS: or , .
en: < >        Toggle left/right mute
eu: < >        Mututu/Desmututu ezker/eskuin

en: Space      Toggle capture
eu: Zuriunea   Gaitu/Desgaitu kapturatzea

note: TRANSLATORS: or Insert Delete
en: ; '        Toggle left/right capture
eu: ; '        Gaitu/Desgaitu ezker/eskuin kapturatzea

en: Authors:
eu: Egileak:

en: Help
eu: Laguntza

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: Error
eu: Errorea

en: Cannot open file "%s".
eu: Ezin da ireki "%s" fitxategia.

en: raw data
eu: datu gordinak

en: Recognized sample formats are:
eu: Hauek dira onartutako lagin-formatuak:

en: 
    Some of these may not be available on selected hardware
eu: 
    Baliteke horietako batzuk erabilgarri ez egotea hautatutako hardwarean

en: The available format shortcuts are:
eu: Hauek dira formatu laster-tekla erabilgarriak:

en: -f cd (16 bit little endian, 44100, stereo)
eu: -f cd (16 bit bukaera txikia, 44100, estereo)

en: -f cdr (16 bit big endian, 44100, stereo)
eu: -f cdr (16 bit bukaera handia, 44100, estereo)

en: -f dat (16 bit little endian, 48000, stereo)
eu: -f dat (16 bit bukaera txikia, 48000, estereo)

en: no soundcards found...
eu: ez da soinu-txartelik aurkitu...

en: **** List of %s Hardware Devices ****
eu: **** %s hardware gailuen zerrenda ****

en: card %i: %s [%s], device %i: %s [%s]
eu: %i txartela: %s [%s], %i gailua: %s [%s]

en:   Subdevices: %i/%i
eu:   Azpigailuak: %i/%i

en:   Subdevice #%i: %s
eu:   #%i azpigailua: %s

en: Aborted by signal %s...
eu: %s seinaleak abortatuta...

en: command should be named either arecord or aplay
eu: komandoa arecord edo aplay gisa izendatu behar da

en: unrecognized file format %s
eu: %s fitxategi-formatu ezezaguna

en: invalid channels argument '%s'
eu: kanalen '%s' argumentu baliogabea

en: value %i for channels is invalid
eu: kanalentzako %i balio baliogabea

en: wrong extended format '%s'
eu: '%s' formatu hedatua ez da zuzena

en: invalid rate argument '%s'
eu: '%s' tasa argumentu baliogabea

en: bad speed value %i
eu: %i abiadura balio okerra

en: duration and samples arguments cannot be used together
eu: iraupen eta lagin argumentuak ezin dira elkarrekin erabili

en: invalid duration argument '%s'
eu: '%s' iraupen argumentu baliogabea

en: samples and duration arguments cannot be used together
eu: lagin eta iraupen argumentuak ezin dira elkarrekin erabili

en: invalid samples argument '%s'
eu: '%s' lagin argumentu baliogabea

en: invalid period time argument '%s'
eu: '%s' periodo-denbora argumentu baliogabea

en: invalid buffer time argument '%s'
eu: '%s' buffer-denbora argumentu baliogabea

en: invalid period size argument '%s'
eu: '%s' periodo-tamaina argumentu baliogabea

en: invalid buffer size argument '%s'
eu: '%s' buffer-tamaina argumentu baliogabea

en: invalid min available space argument '%s'
eu: '%s' gutxieneko espazio erabilgarri argumentu baliogabea

en: invalid start delay argument '%s'
eu: '%s' haste-atzerapen argumentu baliogabea

en: invalid stop delay argument '%s'
eu: '%s' gelditze-atzerapen argumentu baliogabea

en: invalid test coef argument '%s'
eu: '%s' koef. proba argumentu baliogabea

en: invalid max file time argument '%s'
eu: '%s' gehienezko fitxategi-denbora argumentu baliogabea

en: Unable to parse channel map string: %s
eu: Ezin da kanal-maparen katea analizatu: %s

en: Try `%s --help' for more information.
eu: Probatu `%s --help' xehetasun gehiagorako.

en: audio open error: %s
eu: audio irekitze errorea: %s

en: info error: %s
eu: informazio errorea: %s

en: nonblock setting error: %s
eu: nonblock-en konfigurazio-ezarpen errorea: %s

en: not enough memory
eu: ez dago behar adina memoria

en: Cannot create process ID file %s: %s
eu: Ezin da sortu %s prozesuaren ID fitxategia: %s

en: read error (called from line %i)
eu: irakurtzean errorea (%i lerrotik deitua)

en: unknown length of 'fmt ' chunk (read %u, should be %u at least)
eu: 'fmt' chunk luzera ezezaguna (%u irakurri, %u izan behar du gutxienez)

en: unknown length of extensible 'fmt ' chunk (read %u, should be %u at least)
eu: 'fmt' chunk hedagarri luzera ezezaguna (%u irakurri, %u izan behar du gutxienez)

en: wrong format tag in extensible 'fmt ' chunk
eu: formatua ez da zuzena 'fmt' chunk hedagarrian

en: can't play WAVE-file format 0x%04x which is not PCM or FLOAT encoded
eu: ezin da erreproduzitu PCM edo FLOAT kodetua ez den 0x%04x WAVE-fitxategiaren formatua

en: can't play WAVE-files with %d tracks
eu: ezin dira erreproduzitu %d pista dituzten WAVE-fitxategiak

en: Warning: format is changed to U8
eu: Abisua: formatua U8-ra aldatu da

en: Warning: format is changed to %s
eu: Abisua: formatua %s-(e)ra aldatu da

en:  can't play WAVE-files with sample %d bits in %d bytes wide (%d channels)
eu:  ezin dira erreproduzitu %d byteko zabaleran %d lagin-bita duten WAVE-fitxategiak (%d kanal)

en:  can't play WAVE-files with sample %d bits wide
eu:  ezin dira erreproduzitu %d lagin-biteko zabalera duten WAVE-fitxategiak

en: Warning: format is changed to MU_LAW
eu: Abisua: formatua MU_LAW-era aldatu da

en: Warning: format is changed to S16_BE
eu: Abisua: formatua S16_BE-ra aldatu da

en: read error
eu: irakurtze errorea

en: Channel numbers don't match between hw_params and channel map
eu: Kanal-zenbakiak ez datoz bat hw parametro eta kanal-maparen artean

en: Warning: unable to get channel map
eu: Abisua: ezin dat kanal-mapa eskuratu

en: Broken configuration for this PCM: no configurations available
eu: PCM honetarako konfigurazio hautsia: ez dago konfigurazio erabilgarririk

en: HW Params of device "%s":
eu: "%s" gailuaren HW parametroak:

en: Access type not available
eu: Sarbide-mota ez dago erabilgarri

en: Sample format non available
eu: Lagin formatua ez dago erabilgarri

en: Channels count non available
eu: Kanal zenbaketa ez dago erabilgarri

en: Warning: rate is not accurate (requested = %iHz, got = %iHz)
eu: Abisua: lagin-tasa ez da zehatza (eskatutakoa = %iHz, eskuratutakoa = %iHz)

en:          please, try the plug plugin %s
eu:          probatu %s konektatze-plugina

en: Unable to install hw params:
eu: Ezin dira hw parametroak instalatu:

en: Can't use period equal to buffer size (%lu == %lu)
eu: Ezin da bufferraren tamaina bereko periodoa erabili (%lu == %lu)

en: unable to install sw params:
eu: ezin dira sw parametroak instalatu:

en: snd_pcm_mmap_begin problem: %s
eu: snd_pcm_mmap_begin arazoa: %s

en: stdin O_NONBLOCK flag setup failed
eu: stdin O_NONBLOCK marka ezartzeak huts egin du

en: 
    PAUSE command ignored (no hw support)
eu: 
    PAUSE komandoa ezikusi da (ez du hw sostengurik)

en: pause push error: %s
eu: pause push errorea: %s

en: pause release error: %s
eu: pause release errorea: %s

en: status error: %s
eu: egoera errorea: %s

en: %s!!! (at least %.3f ms long)
eu: %s!!! (behintzat %.3f ms luze)

en: underrun
eu: underrun (azpiratzea)

en: overrun
eu: overrun (gainditzea)

en: Status:
eu: Egoera:

en: fatal %s: %s
eu: %s larria: %s

en: xrun: prepare error: %s
eu: xrun: prestakuntza errorea: %s

en: Status(DRAINING):
eu: Egoera(HUSTEN):

en: capture stream format change? attempting recover...
eu: kaptura-fluxu formatua aldatu? berreskuratzea saiatzen...

en: xrun(DRAINING): prepare error: %s
eu: xrun(HUSTEN): prestakuntza errorea: %s

en: Status(R/W):
eu: Egoera(Irak/Idat):

en: read/write error, state = %s
eu: irakurtze/idazte errorea, egoera = %s

en: Suspended. Trying resume.
eu: Etenda. Berrekiten saiatzen.

en: Failed. Restarting stream.
eu: Huts egin du. Fluxua berrabiarazten.

en: suspend: prepare error: %s
eu: eten: prestakuntza errorea: %s

en: Done.
eu: Egina.

en: Unsupported bit size %d.
eu: Euskarririk gabeko %d bit-tamaina.

en: Max peak (%li samples): 0x%08x
eu: Gehiengo gailurra (%li lagin): 0x%08x

en: Suspicious buffer position (%li total): avail = %li, delay = %li, buffer = %li
eu: Buffer-kokaleku susmagarria (%li guztira) eskurag = %li, atzerapena = %li, bufferra = %li

en: write error: %s
eu: idazte errorea: %s

en: writev error: %s
eu: writev errorea: %s

en: read error: %s
eu: irakurtze errorea: %s

en: readv error: %s
eu: readv errorea: %s

en: can't allocate buffer for silence
eu: ezin da esleitu bufferra isiltasunerako

en: write error
eu: idazte errorea

en: voc_pcm_flush - silence error
eu: voc_pcm_flush - isiltasun errorea

en: voc_pcm_flush error
eu: voc_pcm_flush errorea

en: malloc error
eu: malloc errorea

en: Playing Creative Labs Channel file '%s'...
eu: '%s' Creative Labs Channel fitxategia erreproduzitzen...

en: can't play packed .voc files
eu: ezin dira erreproduzitu paketatutako .voc fitxategiak

en: can't play loops; %s isn't seekable
eu: ezin dira begiztak erreproduzitu; %s ez da bilagarria

en: unknown blocktype %d. terminate.
eu: %d bloke-mota ezezaguna. Amaitu.

en: Wave doesn't support %s format...
eu: Wave-ek ez du %s formatua onartzen...

en: Sparc Audio doesn't support %s format...
eu: Sparc Audio-k ez du %s formatua onartzen...

en: Playing
eu: Erreproduzitzen

en: Recording
eu: Grabatzen

en: Rate %d Hz,
eu: Tasa %d Hz,

en: Stereo
eu: Estereo

en: Channels %i
eu: Kanalak %i

en: You need to specify %d files
eu: %d fitxategiak zehaztu behar dituzu

en: aconnect - ALSA sequencer connection manager
eu: aconnect - ALSA konexio sekuentziadorearen kudeatzailea

en: Usage:
eu: Erabilera:

en:  * Connection/disconnection between two ports
eu:  * Bi ataken arteko konexio/deskonexioak

en:    aconnect [-options] sender receiver
eu:    aconnect [-aukerak] bidaltzailea hartzailea

en:      sender, receiver = client:port pair
eu:      bidaltzailea, hartzailea = bezeroa:ataka parea

en:      -d,--disconnect     disconnect
eu:      -d,--disconnect     deskonektatu

en:      -e,--exclusive      exclusive connection
eu:      -e,--exclusive      konexio esklusiboa

en:      -r,--real #         convert real-time-stamp on queue
eu:      -r,--real #         sartu denbora-errealeko-zigilua ilaran

en:      -t,--tick #         convert tick-time-stamp on queue
eu:      -t,--tick #         sartu denbora-marka-zigilua ilaran

en:  * List connected ports (no subscription action)
eu:  * Zerrendatu konektatutako atakak (harpidetza-ekintzarik ez)

en:    aconnect -i|-o [-options]
eu:    aconnect -i|-o [-aukerak]

en:      -i,--input          list input (readable) ports
eu:      -i,--input          zerrendatu sarrera-atakak (irakurgarriak)

en:      -o,--output         list output (writable) ports
eu:      -o,--output         zerrendatu irteera-atakak (idazgarriak)

en:      -l,--list           list current connections of each port
eu:      -l,--list           zerrendatu ataka bakoitzak orain dituen loturak

en:  * Remove all exported connections
eu:  * Ezabatu esportatutako konexio guztiak

en: Connecting To
eu: Hona konektatzen

en: Connected From
eu: Hemendik konektatuta

en: client %d: '%s' [type=%s
eu: %d bezeroa: '%s' [mota=%s

en: user
eu: erabiltzailea

en: kernel
eu: kernela

en: can't open sequencer
eu: ezin da ireki sekuentziadorea

en: can't get client id
eu: ezin da lortu bezeroaren IDa

en: can't set client info
eu: ezin da zehaztu bezeroaren informazioa

en: invalid sender address %s
eu: %s bidaltzaile-helbide baliogabea

en: invalid destination address %s
eu: %s hartzaile-helbide baliogabea

en: No subscription is found
eu: Ez da harpidetzarik aurkitu

en: Disconnection failed (%s)
eu: Deskonektatzeak huts egin du (%s)

en: Connection is already subscribed
eu: Konexioa jada harpidetua dago

en: Connection failed (%s)
eu: Konexioak huts egin du (%s)

en: aseqnet - network client/server on ALSA sequencer
eu: aseqnet - ALSA sekuentziadorearen sarerako bezeroa/zerbitzaria

en: usage:
eu: erabilera:

en:   server mode: aseqnet [-options]
eu:   zerbitzari modua: aseqnet [-aukerak]

en:   client mode: aseqnet [-options] server_host
eu:   bezero modua: aseqnet [-aukerak] zerbitzari_ostalaria

en: options:
eu: aukerak:

en:   -p,--port # : specify TCP port (digit or service name)
eu:   -p,--port # : zehaztu TCP ataka (zerbitzuaren digitua edo izena)

en:   -s,--source addr : read from given addr (client:port)
eu:   -s,--source helbidea : irakurri emandako helbidetik (bezeroa:ataka)

en:   -d,--dest addr : write to given addr (client:port)
eu:   -d,--dest helbidea : idatzi emandako helbidean (bezeroa:ataka)

en:   -v, --verbose : print verbose messages
eu:   -v, --verbose : erakutsi mezu xehatuak

en:   -i, --info : print certain received events
eu:   -i, --info : erakutsi jasotako zenbait gertaera

en: can't malloc
eu: ezin da malloc exekutatu

en: closing files..
eu: fitxategiak ixten...

en: sequencer opened: %d:%d
eu: sekuentziadorea ireki da: %d:%d

en: invalid source address %s
eu: %s iturburu-helbide baliogabea

en: too many connections!
eu: konexio gehiegi!

en: accepted[%d]
eu: onartua[%d]

en: can't get address %s
eu: ezin da %s helbidea lortu

en: ok.. connected
eu: ados... konektatuta

en: Channel %2d: Control event : %5d
eu: %2d kanala: kontrol-gertaera : %5d

en: Channel %2d: Pitchbender   : %5d
eu: %2d kanala: Tonu aldatzailea   : %5d

en: Channel %2d: Note On event : %5d
eu: %2d kanala: 'Oharra gaituta' gertaera : %5d

en: Channel %2d: Note Off event: %5d
eu: %2d kanala: 'Oharra desgaituta' gertaera : %5d

en: disconnected
eu: deskonektatuta

en: Front Left
eu: Aurrealde ezkerra

en: Front Right
eu: Aurrealde eskuina

en: Rear Left
eu: Atzealde ezkerra

en: Rear Right
eu: Atzealde eskuina

en: Side Left
eu: Ezker aldea

en: Side Right
eu: Eskuin aldea

en: Channel 9
eu: 9 kanala

en: Channel 10
eu: 10 kanala

en: Channel 11
eu: 11 kanala

en: Channel 12
eu: 12 kanala

en: Channel 13
eu: 13 kanala

en: Channel 14
eu: 14 kanala

en: Channel 15
eu: 15 kanala

en: Channel 16
eu: 16 kanala

en: Broken configuration for playback: no configurations available: %s
eu: Erreprodukziorako konfigurazio hautsia: ez dago konfigurazio erabilgarririk: %s

en: Access type not available for playback: %s
eu: Sarbide mota ez erabilgarri erreprodukziorako: %s

en: Sample format not available for playback: %s
eu: Lagin formatua ez erabilgarri erreprodukziorako: %s

en: Channels count (%i) not available for playbacks: %s
eu: Kanal zenbaketa (%i) ez erabilgarri erreprodukzioetarako: %s

en: Rate %iHz not available for playback: %s
eu: %iHz lagin-tasa ez erabilgarri erreprodukziorako: %s

en: Rate doesn't match (requested %iHz, get %iHz, err %d)
eu: Lagin-tasa ez dator bat (eskatutakoa %iHz, eskuratutakoa %iHz, errorea %d)

en: Rate set to %iHz (requested %iHz)
eu: Lagin-tasa %iHz-tan ezarria (eskatutakoa %iHz)

en: Buffer size range from %lu to %lu
eu: Buffer tamainaren barrutia %lu(e)tik %lu(e)ra

en: Period size range from %lu to %lu
eu: Periodo tamainaren barrutia %lu(e)tik %lu(e)ra

en: Requested period time %u us
eu: Eskatutako periodo denbora %u µs

en: Unable to set period time %u us for playback: %s
eu: Ezin da ezarri periodo denbora %u µs gisa erreprodukziorako: %s

en: Requested buffer time %u us
eu: Eskatutako buffer denbora %u µs

en: Unable to set buffer time %u us for playback: %s
eu: Ezin da ezarri buffer denbora %u µs gisa erreprodukziorako: %s

en: Using max buffer size %lu
eu: Buffer tamaina handiena erabiltzen: %lu

en: Unable to set buffer size %lu for playback: %s
eu: Ezin da ezarri buffer tamaina %lu gisa erreprodukziorako: %s

en: Periods = %u
eu: Periodoak = %u

en: Unable to set nperiods %u for playback: %s
eu: Ezin dira ezarri nperiods-ak %u gisa erreprodukziorako: %s

en: Unable to set hw params for playback: %s
eu: Ezin dira ezarri hw parametroak erreprodukziorako: %s

en: was set period_size = %lu
eu: period_size ezarri da = %lu

en: was set buffer_size = %lu
eu: buffer_size ezarri da = %lu

en: buffer to small, could not use
eu: buffer txikiegia, ezin izan da erabili

en: Unable to determine current swparams for playback: %s
eu: Ezin dira zehaztu oraingo sw parametroak erreprodukziorako: %s

en: Unable to set start threshold mode for playback: %s
eu: Ezin da ezarri 'hasi atalasea' modua erreprodukziorako: %s

en: Unable to set avail min for playback: %s
eu: Ezin da ezarri 'avail min' erreprodukziorako: %s

en: Unable to set sw params for playback: %s
eu: Ezin dira ezarri sw parametroak erreprodukziorako: %s

en: Unable to set channel map: %s
eu: Ezin da ezarri kanal-mapa: %s

en: Can't recovery from underrun, prepare failed: %s
eu: Ezin da berreskuratu azpiratzetik (underrun), prestakuntzak huts egin du: %s

en: Can't recovery from suspend, prepare failed: %s
eu: Ezin da berreskuratu esekitzetik, prestakuntzak huts egin du: %s

en: No enough memory
eu: Ez dago behar adina memoria

en: Cannot open WAV file %s
eu: Ezin da ireki %s WAV fitxategia

en: Invalid WAV file %s
eu: %s WAV fitxategi baliogabea

en: Not a WAV file: %s
eu: Ez da WAV fitxategia: %s

en: Unsupported WAV format %d for %s
eu: Euskarririk gabeko %d WAV formatua %s(r)entzat

en: %s is not a mono stream (%d channels)
eu: %s ez da mono bidalketa (%d kanal)

en: Sample rate doesn't match (%d) for %s
eu: Lagin-tasa ez dator bat (%d) %s(r)ekin

en: Unsupported sample format bits %d for %s
eu: Euskarririk gabeko %d lagin formatu bitak %s(r)entzat

en: Undefined channel %d
eu: %d kanal zehaztugabea

en: Write error: %d,%s
eu: Idazte errorea: %d,%s

en: xrun_recovery failed: %d,%s
eu: xrun_recovery ekintzak huts egin du: %d,%s

en: Invalid number of periods %d
eu: %d periodo kopuru baliogabea

en: Invalid test type %s
eu: %s proba mota baliogabea

en: Unknown option '%c'
eu: '%c' aukera ezezaguna

en: Invalid parameter for -s option.
eu: -s aukerarako parametro baliogabea.

en: Playback device is %s
eu: Erreprodukzio gailua %s da

en: Stream parameters are %iHz, %s, %i channels
eu: Erreprodukzio parametroak %iHz, %s, %i kanal dira

en: Using 16 octaves of pink noise
eu: Soinu arroseko 16 zortzidun erabiltzen

en: Sine wave rate is %.4fHz
eu: Uhin sinusoidalaren tasa %.4fHz da

en: WAV file(s)
eu: WAV fitxategia(k)

en: Playback open error: %d,%s
eu: Erreprodukzio irekitze errorea: %d,%s

en: Setting of hwparams failed: %s
eu: hwparams-eko hobespenek huts egin dute: %s

en: Setting of swparams failed: %s
eu: swparams-eko hobespenek huts egin dute: %s

en: Transfer failed: %s
eu: Bidalketak huts egin du: %s

en: Time per period = %lf
eu: Denbora periodoko = %lf
