alsa-utils 1.2.7 - en to ka translation catalogue (314 entries)

en: Sound Card
ka: ხმის ბარათი

en: (default)
ka: (ნაგულისხმები)

en: cannot enumerate sound cards
ka: ხმის ბარათების სიის მიღების შეცდომა

en: enter device name...
ka: შეიყვანეთ მოწყობილობის სახელი...

en: Usage: alsamixer [options]
ka: გამოყენება: alsamixer [პარამეტრები]

en: Debugging options:
      -g, --no-color          toggle using of colors
      -a, --abstraction=NAME  mixer abstraction level: none/basic
ka: გამართვის პარამეტრები:
       -g, --no-color        ფერების გამოყენების გადართვა
       -a, --abstraction=სახელი    მიქსერის აბსტრაქციის დონე: none(არც ერთი)/basic (ძირითადი)

en: invalid card index: %s
ka: ბარათის არასწორი ინდექსი: %s

en: unknown abstraction level: %s
ka: უცნობი აბსტრაქციის დონე: %s

en: unknown option: %c
ka: უცნობი პარამეტრი: %c

en: try `alsamixer --help' for more information
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ 'alsamixer --help'

en: Device name:
ka: მოწყობილობის სახელი:

en: Card:
ka: ბარათი:

en: Chip:
ka: ჩიპი:

en: View:
ka: ხედი:

en: Item:
ka: ელემენტი:

en: F1:  Help
ka: F1:  დახმარება

en: F2:  System information
ka: F2: ინფორმაცია სისტემის შესახებ

en: F6:  Select sound card
ka: F6:  აირჩეთ ხმის ბარათი

en: Esc: Exit
ka: Esc: გასვლა

en: (unplugged)
ka: (გამოერთებული)

en: Playback
ka: დაკვრა

en: Capture
ka: ჩაჭერა

en: All
ka: &ყველა

en: mute
ka: დადუმება

en: dB gain:
ka: გაძლიერება (დბ):

en: Off
ka: გამორთული

en: On
ka: ჩართული

en: The sound device was unplugged.
ka: ხმის მოწყობილობა გამოერთებულია.

en: Press F6 to select another sound card.
ka: სხვა ხმის ბარათის ასარჩევად დააწექით F6-ს.

en: This sound device does not have any playback controls.
ka: ამ ხმის მოწყობილობას დაკვრის არანაირი კონტროლი არ გააჩნია.

en: This sound device does not have any capture controls.
ka: ამ ხმის მოწყობილობას ჩაჭერის არანაირი კონტროლი არ გააჩნია.

en: This sound device does not have any controls.
ka: ამ ხმის მოწყობილობას არანაირი კონტროლი არ გააჩნია.

note: TRANSLATORS: playback muted; one character
en: M
ka: მ

note: TRANSLATORS: "left"; no more than two characters
en: L
ka: მხ

note: TRANSLATORS: "right"; no more than two characters
en: R
ka: მჯ

note: TRANSLATORS: no more than eight characters
en: CAPTURE
ka: ჩაჭერა

en: Front
ka: წინა

en: Rear
ka: უკანა

en: Center
ka: ცენტრი

en: Woofer
ka: ვუფერი

en: Side
ka: გვერდითი

en: cannot open mixer
ka: მიქსერის გახსნის შეცდომა

en: cannot load mixer controls
ka: მიქსერის კონტროლის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Cannot open mixer device '%s'.
ka: მიქსერის მოწყობილობის გახსნის შეცდომა: '%s'.

en: Esc     Exit
ka: Esc     გასვლა

en: F1 ? H  Help
ka: F1 ? H  დახმარება

en: F2 /    System information
ka: F2 /    ინფორმაცია სისტემის შესახებ

en: F3      Show playback controls
ka: F3      დაკვრის კონტროლების ჩვენება

en: F4      Show capture controls
ka: F4      ჩაჭერის კონტროლების ჩვენება

en: F5      Show all controls
ka: F5      ყველა კონტროლის ჩვენება

en: Tab     Toggle view mode (F3/F4/F5)
ka: Tab     ხედის რეჟიმს გადართავს (F3/F4/F5)

en: F6 S    Select sound card
ka: F6 S    აირჩიეთ ხმის ბარათი

en: L       Redraw screen
ka: L       ეკრანის გადახატვა

en: Left    Move to the previous control
ka: მარცხნივ    წინა კონტროლზე გადასვლა

en: Right   Move to the next control
ka: მარჯვნივ   შემდეგ კონტროლზე გადასვლა

en: Up/Down    Change volume
ka: მაღლა/დაბლა    ხმის შეცვლა

en: + -        Change volume
ka: + -        ხმის შეცვლა

en: Page Up/Dn Change volume in big steps
ka: Page Up/Dn ხმის დიდი ნაბიჯებით შეცვლა

en: End        Set volume to 0%
ka: End        ხმის 0%-ზე დაყენება

en: 0-9        Set volume to 0%-90%
ka: 0-9        ხმის დაყენება to 0%-90%-ზე

en: Q W E      Increase left/both/right volumes
ka: Q W E      მარცხენა/ორივე/მარჯვენა არხის ხმის გაზრდა

note: TRANSLATORS: or Y instead of Z
en: Z X C      Decrease left/both/right volumes
ka: Z X C      მარცხენა/ორივე/მარჯვენა არხის ხმის შემცირება

en: B          Balance left and right volumes
ka: B          მარჯვენა და მარცხენა არხების დაბალანსება

en: M          Toggle mute
ka: M          დადუმების გადართვა

note: TRANSLATORS: or , .
en: < >        Toggle left/right mute
ka: < >        მარცხენა/მარჯვენა არხების დადუმება

en: Space      Toggle capture
ka: Space      ჩაჭერის გადართვა

note: TRANSLATORS: or Insert Delete
en: ; '        Toggle left/right capture
ka: ; '        მარცხენა/მარჯვენა არხის ჩაჭერის გადართვა

en: Authors:
ka: ავტორები:

en: Help
ka: დახმარება

en: Select File
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Error
ka: შეცდომა

en: Cannot open file "%s".
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა: %s.

en: raw data
ka: დაუმუშავებელი მონაცემი

en: Sparc Audio
ka: Sparc აუდიო

en: Recognized sample formats are:
ka: სემპლის მისაღები ფორმატებია:

en: 
    Some of these may not be available on selected hardware
ka: 
    აქედან ზოგიერთი შეიძლება არჩეულ აპარატურაზე წვდომადი არ იყოს

en: The available format shortcuts are:
ka: ფორმატების ხელმისაწვდომი შემოკლებები:

en: no soundcards found...
ka: ხმის ბარათის პოვნა შეუძლებელია...

en: **** List of %s Hardware Devices ****
ka: **** %s აპარატურული მოწყობილობის სია ****

en: card %i: %s [%s], device %i: %s [%s]
ka: ბარათი %i: %s [%s], მოწყობილობა %i: %s [%s]

en:   Subdevices: %i/%i
ka:   ქვემოწყობილობები: %i/%i

en:   Subdevice #%i: %s
ka:   ქვემოწყობილობა #%i: %s

en: Aborted by signal %s...
ka: ავარიულად დასრულდა სიგნალით %s...

en: command should be named either arecord or aplay
ka: ბრძანებას arecord ან aplay უნდა ერქვას

en: unrecognized file format %s
ka: ფაილის უცნობი ფორმატი: %s

en: invalid channels argument '%s'
ka: არხის არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: value %i for channels is invalid
ka: არხებისთვის მნიშვნელობა "%i" არასწორია

en: wrong extended format '%s'
ka: არასწორი გაფართოებული ფორმატი "%s"

en: invalid rate argument '%s'
ka: სიხშირის არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: bad speed value %i
ka: სიჩქარის არასწორი მნიშვნელობა: %i

en: duration and samples arguments cannot be used together
ka: ხანგრძლივობის და სემპლის არგუმენტებს ერთდრულად ვერ გამოიყენებთ

en: invalid duration argument '%s'
ka: ხანგრძლივობს არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: samples and duration arguments cannot be used together
ka: ხანგრძლივობის და სემპლის არგუმენტებს ერთდრულად ვერ გამოიყენებთ

en: invalid samples argument '%s'
ka: სემპლის არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: invalid period time argument '%s'
ka: დროის პერიოდის არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: invalid buffer time argument '%s'
ka: ბუფერის დროის არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: invalid period size argument '%s'
ka: პერიოდის ზომის არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: invalid buffer size argument '%s'
ka: ბუფერის ზომის არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: invalid min available space argument '%s'
ka: მინინალური ხელმისაწვდომი ადგილის არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: invalid start delay argument '%s'
ka: დაწყების დაყოვნების არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: invalid stop delay argument '%s'
ka: გაჩერების დაყოვნების არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: invalid test coef argument '%s'
ka: სატესტო კოეფიც. არასწორი არგუმენტი: '%s'

en: invalid max file time argument '%s'
ka: მაქსიმალური ფაილის დროის არასწორი არგუმენტი:'%s'

en: Unable to parse channel map string: %s
ka: არხების რუკის სტრიქონის დამუშავების შეცდომა: %s

en: Try `%s --help' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'

en: audio open error: %s
ka: აუდიოს გახსნის პრობლემა: %s

en: info error: %s
ka: ინფორმაციის შეცდომა: %s

en: nonblock setting error: %s
ka: არაბლოკირებადი პარამეტრის შეცდომა: %s

en: not enough memory
ka: მეხსიერება საკმარისი არ არის

en: Cannot create process ID file %s: %s
ka: პროცესის ID-ის ფაილის ("%s") შექმნის შეცდომა: %s

en: read error (called from line %i)
ka: კითხვის შეცდომა (გამოძახებულია ხაზიდან %i)

en: unknown length of 'fmt ' chunk (read %u, should be %u at least)
ka: 'fmt'-ის ნაწილის უცნობი სიგრძე (წავიკითხე %u, %u მაინც უნდა იყოს)

en: unknown length of extensible 'fmt ' chunk (read %u, should be %u at least)
ka: გაგრძელებადი 'fmt' ნაწილის უცნობი სიგრძე (წავიკითხე %u, %u მაინც უნდა იყოს)

en: wrong format tag in extensible 'fmt ' chunk
ka: ფორმატის არასწორი ჭდე გაფართოებად 'fmt' ნაწილში

en: can't play WAVE-file format 0x%04x which is not PCM or FLOAT encoded
ka: შეუძლებელია WAVE ფაილის დაკვრა (ფორმატით 0x%04x), რომელიც PCM-ის ან FLOAT-ით არაა კოდირებული

en: can't play WAVE-files with %d tracks
ka: შეუძლებელია WAVE ფაილის დაკვრა %d აუდიობილიკით

en: Warning: format is changed to U8
ka: გაფრთხილება: ფორმატი U8-ზე შეიცვალა

en: Warning: format is changed to %s
ka: გაფრთხილება: ფორმატი %s-ზე შეიცვალა

en:  can't play WAVE-files with sample %d bits in %d bytes wide (%d channels)
ka:  შეუძლებელია WAVE ფაილის დაკვრა სემპლით %d ბიტი, %d ბაიტის სიგანეში (%d არხი)

en:  can't play WAVE-files with sample %d bits wide
ka:  შეუძლებელია WAVE ფაილის დაკვრა, %d ბიტიანი სიგანის მქონე სემპლით

en: Warning: format is changed to MU_LAW
ka: გაფრთხილება: ფორმატი MU_LAW-ზე შეიცვალა

en: Warning: format is changed to S16_BE
ka: გაფრთხილება: ფორმატი S16_BE-ზე შეიცვალა

en: read error
ka: წაკითხვის შეცდომა

en: Channel numbers don't match between hw_params and channel map
ka: არხების რაოდენობა hw_params და channel_map-ში ერმანეთს არ ემთხვევა

en: Warning: unable to get channel map
ka: გაფრთხილება: არხების რუკის მიღების შეცდომა

en: Channel %d doesn't match with hw_params
ka: არხი %d hw_params-ში არსებულს არ ემთხვევა

en: Broken configuration for this PCM: no configurations available
ka: დაზიანებული კონფიგურაცია ამ PCM-ისთვის: კონფიგურაცია მიუწვდომელია

en: HW Params of device "%s":
ka: HW პარამეტრები მოწყობილობისთვის "%s".

en: Access type not available
ka: წვდომის ტიპი ხელმიუწვდომელია

en: Sample format non available
ka: სემპლის ფორმატი ხელიმიუწვდომელია

en: Channels count non available
ka: არხების რაოდენობა ხელიუწვდომელია

en: Warning: rate is not accurate (requested = %iHz, got = %iHz)
ka: გაფრთხლება: სიხშირე სწორი არაა (მოთხოვნილი = %iჰც, მივიღე = %iჰც)

en:          please, try the plug plugin %s
ka:          სცადეთ შეერთოთ დამატება %s

en: Unable to install hw params:
ka: აპარატურული პარამეტრების დაყენების შეცდომა:

en: Can't use period equal to buffer size (%lu == %lu)
ka: ბუფერის ზომის ტოლ პერიოდს ვერ გამოვიყენებ (%lu == %lu)

en: Unable to get current sw params.
ka: პროგრამის მიმდინარე პარამეტრების მიღების შეცდომა.

en: unable to install sw params:
ka: პროგრამული პარამეტრების დაყენების შეცდომა:

en: snd_pcm_mmap_begin problem: %s
ka: snd_pcm_mmap_begin -ის პრობლემა: %s

en: stdin O_NONBLOCK flag setup failed
ka: stdin-დან O_NONBLOCK ალმის დაყენების შეცდომა

en: 
    PAUSE command ignored (no hw support)
ka: 
    შეჩერების ბრძანება იგნორირებულია (აპარატურული მხარდაჭერა არ არსებობს)

en: pause push error: %s
ka: შეჩერების გადაცემის შეცდომა: %s

en: pause release error: %s
ka: შეჩერების მოხსნის შეცდომა: %s

en: 
    === PAUSE ===
ka: 
    === შეჩერება ===

en: status error: %s
ka: შეცდომის სტატუსი: %s

en: %s!!! (at least %.3f ms long)
ka: %s!!! (სულ ცოტა %.3f მწმ სიგრძით)

en: underrun
ka: არშევსება

en: overrun
ka: გადავსება

en: Status:
ka: სტატუსი:

en: fatal %s: %s
ka: გატალური %s: %s

en: xrun: prepare error: %s
ka: xrun: მომზადების შეცდომა: %s

en: Status(DRAINING):
ka: სტატუსი(DRAINING):

en: capture stream format change? attempting recover...
ka: ჩასაჭერი ნაკადის ფორმატი შეიცვალა? ვცდილობ აღვდგე....

en: xrun(DRAINING): prepare error: %s
ka: xrun(DRAINING): მომზადების შეცდომა: %s

en: Status(R/W):
ka: სტატუსი(R/W):

en: read/write error, state = %s
ka: წაკითხვა/ჩაწერის შეცდომა. მდგომარეობა = %s

en: Suspended. Trying resume.
ka: შეჩერებულია. ვცდილობ, გავაგრძელო.

en: Failed. Restarting stream.
ka: შეცდომა. ნაკადის გადატვირთვა.

en: suspend: prepare error: %s
ka: შეჩერება: მომზადების შეცდომა: %s

en: Done.
ka: დასრულდა.

en: Unsupported bit size %d.
ka: ბიტის არასწორი ზომა %d.

en: Max peak (%li samples): 0x%08x
ka: მაქს პიკი (%li სემპლი): 0x%08x

en: Suspicious buffer position (%li total): avail = %li, delay = %li, buffer = %li
ka: ბუფერის საეჭვო მდებარეობა (%li სულ): ხელმის. = %li, დაყოვნება = %li, ბუფერი = %li

en: Suspicious status buffer position (%li total): avail = %li, delay = %li, buffer = %li
ka: სტატუსის ბუფერის საეჭვო მდებარეობა (%li სულ): ხელმის. = %li, დაყოვნება = %li, ბუფერი = %li

en: Suspicious buffer position avail > delay (%li total): avail = %li, delay = %li
ka: ბუფერის საეჭვო მდებარეობის ხელმის. > დაყოვნება (%li სულ): ხელმის. = %li, დაყოვნება = %li

en: Suspicious status buffer position avail > delay (%li total): avail = %li, delay = %li
ka: სტატუსის ბუფერის საეჭვო მდებარეობის ხელმის. > დაყოვნება (%li სულ): ხელმის. = %li, დაყოვნება = %li

en: Status(R/W) (standalone avail=%li delay=%li):
ka: სტატუსი(R/W) (ხელმისაწვდ=%li დაყოვნება=%li):

en: write error: %s
ka: ჩაწერის შეცდომა: %s

en: writev error: %s
ka: writev -ის შეცდომა: %s

en: read error: %s
ka: read -ის შეცდომა: %s

en: readv error: %s
ka: readv -ის შეცდომა: %s

en: can't allocate buffer for silence
ka: დადუმების ბუფერისთვის მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: voc_pcm_flush - silence error
ka: voc_pcm_flush - დადუმების სეცდომა

en: voc_pcm_flush error
ka: voc_pcm_flush -ის შეცდომა

en: malloc error
ka: malloc -ის შეცდომა

en: Playing Creative Labs Channel file '%s'...
ka: Creative Labs-ი არხის ფაილის "%s"-ის დაკვრა...

en: can't play packed .voc files
ka: შეკუმშული .voc ფაილების დაკვრა შეუძლებელია

en: can't play loops; %s isn't seekable
ka: მარყუჟების დაკვრის პრობლემა: %s გადახვევადი არაა

en: unknown blocktype %d. terminate.
ka: ბლოკის უცნობი ტიპი %d. მუშაობის დასასრული.

en: Wave doesn't support %s format...
ka: Waved-ს %s ფორმატის მხარდაჭერა არ გააჩნია...

en: Sparc Audio doesn't support %s format...
ka: Sparc-ის აუდიოს %s ფორმატის მხარდაჭერა არ გააჩნია...

en: Playing
ka: მიმდინარეობს დაკვრა

en: Recording
ka: ჩაწერა

en: Rate %d Hz,
ka: სიხშირე %d ჰც,

en: Mono
ka: მონო

en: Stereo
ka: სტერეო

en: Channels %i
ka: არხები %i

en: You need to specify %u files
ka: საჭიროა %u ფაილის მითითება

en: You need to specify %d files
ka: საჭიროა %d ფაილის მითითება

en: aconnect - ALSA sequencer connection manager
ka: aconnect - ALSA -ის სეკვენსერთან მიერთების მმართველი

en: Copyright (C) 1999-2000 Takashi Iwai
ka: (C) 1999-2000 Takashi Iwai, ყველა უფლება დაცულია

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en:  * Connection/disconnection between two ports
ka:  * ორ პორტს შორის კავშირი/გათიშვა

en:    aconnect [-options] sender receiver
ka:    aconnect [-პარამეტრები] გამგზავნი მიმღები

en:      sender, receiver = client:port pair
ka:      გამგზავნი, მიმღები = კლიენტი:პორტი წყვილებს

en:      -d,--disconnect     disconnect
ka:      -d,--disconnect     disconnecგათიშვაt

en:      -e,--exclusive      exclusive connection
ka:      -e,--exclusive      ექსკლუზიური შეერთება

en:      -r,--real #         convert real-time-stamp on queue
ka:      -r,--real #         რიგში real-time-stamp -ის გარდაქმნა

en:      -t,--tick #         convert tick-time-stamp on queue
ka:      -t,--tick #         რიგში tick-time-stamp -ის გარდაქმნა

en:  * List connected ports (no subscription action)
ka:  * მიერთებული პორტების სია (გამოწერის ქმედების გარეშე)

en:    aconnect -i|-o [-options]
ka:    aconnect -i|-o [-პარამეტრები]

en:      -i,--input          list input (readable) ports
ka:      -i,--input          შეტანის (წაკითხვადი) პორტების სია

en:      -o,--output         list output (writable) ports
ka:      -o,--output         გამოტანის (ჩაწერადი) პორტების სია

en:      -l,--list           list current connections of each port
ka:      -l,--list           თითოეულ პორტზე მიმდინარე შეერთებების სია

en:  * Remove all exported connections
ka:  * ყველა გატანილი შეერთების მოცილება

en: Connecting To
ka: დაკავშირების სამიზნე

en: Connected From
ka: დაკავშირების წყარო

en: client %d: '%s' [type=%s
ka: კლიენტი %d: '%s' [ტიპი=%s

en: user
ka: მომხმარებელი

en: kernel
ka: ბირთვი

en: can't open sequencer
ka: სეკვენსერის გახსნის შეცდომა

en: can't get client id
ka: კლიენტის ID-ის მიღების შეცდოა

en: can't set client info
ka: კლიენტის ინფორმაციის დაყენების შეცდომა

en: invalid sender address %s
ka: გამგზავნის მისამართის დაყენების შეცდომა: %s

en: invalid destination address %s
ka: არასწორი სამიზნე მისამართი: %s

en: No subscription is found
ka: გამოწერის გარეშე

en: Disconnection failed (%s)
ka: გათიშვის შეცდომა (%s)

en: Connection is already subscribed
ka: შეერთება უკვე გამოწერილია

en: Connection failed (%s)
ka: შეერთების შეცდომა (%s)

en: aseqnet - network client/server on ALSA sequencer
ka: aseqnet - ქსელური კლიენტ/სერვერი ALSA სეკვენსერზე

en:   Copyright (C) 1999 Takashi Iwai
ka:     (C) 1999-2000 Takashi Iwai

en: usage:
ka: გამოყენება:

en:   server mode: aseqnet [-options]
ka:   სერვერის რეჟიმი: aseqnet [-პარამეტრები]

en:   client mode: aseqnet [-options] server_host
ka:   კლიენტის რეჟიმი: aseqnet [-პარამეტრები] სერვერის_ჰოსტი

en: options:
ka: პარამეტრები:

en:   -6,--ipv6 : use IPv6 TCP protocol
ka:   -6,--ipv6 : IPv6 TCP პროტოკოლის გამოყენება

en:   -p,--port # : specify TCP port (digit or service name)
ka:   -p,--port # : TCP პორტი. (რიცხვი ან სერვისის სახელი)

en:   -s,--source addr : read from given addr (client:port)
ka:   -s,--source მისამართი : მითითბული მისამართიდან (კლიენტი:პორტი) წაკითხვა

en:   -d,--dest addr : write to given addr (client:port)
ka:   -d,--dest მისამართი : მითითებულ მისამართზე ჩაწერა (კლიენტი:პორტი)

en:   -n,--name value : use a specific midi process name
ka:   -n,--name value : მითითებული MIDI პროცესის გამოყენება

en:   -v, --verbose : print verbose messages
ka:   -v, --verbose : დამატებითი ინფორმაციის გამოტანა

en:   -i, --info : print certain received events
ka:   -i, --info : ზოგიერთი მიღებული მოვლენის გამოტანა

en: can't malloc
ka: malloc -ის შეცდომა

en: closing files..
ka: ფაილების დახურვა...

en: sequencer opened: %d:%d
ka: სეკვენსერი გავაღე: %d:%d

en: invalid source address %s
ka: წყაროს არასწორი მისამართი %s

en: can't get address
ka: მისამართის მიღება შეუძლებელია

en: connecting to: %s
ka: მიერთება: %s

en: too many connections!
ka: მეტისმეტად ბევრი მიერთება!

en: accepted[%d]
ka: მიღებულია[%d]

en: can't get address %s
ka: %s-ის მისამართის მიღების შეცდომა

en: ok.. connected
ka: შეერთება წარმატებულია

en: Channel %2d: Control event : %5d
ka: არხი %2d: საკონტროლო მოვლენა : %5d

en: Channel %2d: Pitchbender   : %5d
ka: არხი %2d: Pitchbender   : %5d

en: Channel %2d: Note On event : %5d
ka: არხი %2d: ნოტის ჩართვის მოვლენა : %5d

en: Channel %2d: Note Off event: %5d
ka: არხი %2d: ნოტის გამორთვის მოვლენა: %5d

en: disconnected
ka: გათიშულია

en: Front Left
ka: წინა მარცხენა

en: Front Right
ka: წინა მარჯვენა

en: Rear Left
ka: უკანა მარცხენა

en: Rear Right
ka: უკანა მარკვენა

en: Side Left
ka: მარცხენა მხარეს

en: Side Right
ka: მარჯვენა მხარეს

en: Channel 9
ka: არხი 9

en: Channel 10
ka: არხი 10

en: Channel 11
ka: არხი 11

en: Channel 12
ka: არხი 12

en: Channel 13
ka: არხი 13

en: Channel 14
ka: არხი 14

en: Channel 15
ka: არხი 15

en: Channel 16
ka: არხი 16

en: Broken configuration for playback: no configurations available: %s
ka: დაკვრის კონფიგურაცია დაზიანებულია: კონფიგურაციის გარეშე: %s

en: Access type not available for playback: %s
ka: წვდომის ტიპი დასაკრავად ხელმიუწვდომელია: %s

en: Sample format not available for playback: %s
ka: სემპლის ტიპი დასაკრავად ხელმიუწვდომელია: %s

en: Channels count (%i) not available for playbacks: %s
ka: არხების რაოდენობა (%i) დასაკრავად ხელმიუწვდომელია: %s

en: Rate %iHz not available for playback: %s
ka: სიხშირე %iჰც დასაკრავად მიუწვდომელია: %s

en: Rate doesn't match (requested %iHz, get %iHz, err %d)
ka: სიხშირე არ ემთხვევა (მოთხოვნილი %iჰც, მიღებული %iჰც, შეცდომა %d)

en: Rate set to %iHz (requested %iHz)
ka: სიხშირე დაყენებულია %iჰც-ზე (მოთხოვნილია %iჰც)

en: Buffer size range from %lu to %lu
ka: ბუფერის ზომის დიაპაზონია %lu-დან %lu-მდე

en: Period size range from %lu to %lu
ka: პერიოდის ზომის დიაპაზონია %lu-დან %lu-მდე

en: Requested period time %u us
ka: მოთხოვნილი პერიოდის დროა %u მიკროწამი

en: Unable to set period time %u us for playback: %s
ka: დაკვრისთვის პერიოდის დროდ %u მკწმ-ის დაყენების შეცდომა: %s

en: Requested buffer time %u us
ka: მოთხოვნილი ბუფერის დროა %u მიკროწამი

en: Unable to set buffer time %u us for playback: %s
ka: დაკვრისთვის ბაფერის დროდ %u მკწმ-ის დაყენების შეცდომა: %s

en: Using max buffer size %lu
ka: გამოიყენება ბუფერის მაქსიმალური ზომა %lu

en: Unable to set buffer size %lu for playback: %s
ka: დაკვრისთვის ბაფერის ზომად %lu-ის დაყენების შეცდომა: %s

en: Periods = %u
ka: პერიოდები = %u

en: Unable to set nperiods %u for playback: %s
ka: დაკვრისთვის nperiods-ის %u-ზე დაყენების შეცდომა: %s

en: Unable to set hw params for playback: %s
ka: დაკვრისთვის აპარატურული პარამეტრების დაყენების შეცდომა: %s

en: was set period_size = %lu
ka: period_size დაყენებულ იყო= %lu

en: was set buffer_size = %lu
ka: buffer_size დაყენებული იყო = %lu

en: buffer to small, could not use
ka: ბაფერი მეტისმეტად პატარაა. ვერ გამოვიყენებ

en: Unable to determine current swparams for playback: %s
ka: დაკვრისთვის მიმდინარე პროგრამული პარამეტრების დადგენის შეცდომა: %s

en: Unable to set start threshold mode for playback: %s
ka: დაკვრისთვის დასაწყისის ზღვარის რეჟიმის დაყენების შეცდომა: %s

en: Unable to set avail min for playback: %s
ka: დაკვრისთვის ხელმისაწვდომი მინიმუმის დაყენების შეცდომა: %s

en: Unable to set sw params for playback: %s
ka: დაკვრისთვის პროგრამული პარამეტრების დაყენების შეცდომა: %s

en: Unable to set channel map: %s
ka: არხების რუკის დაყენების შეცდომა: %s

en: Can't recovery from underrun, prepare failed: %s
ka: ბაფერის ვერშევსებიდან აღდგენა შეუძლებელია. მომზადების შეცდომა: %s

en: Can't recovery from suspend, prepare failed: %s
ka: შეჩერებიდან აღდგენა შეუძლებელია. მომზადების შეცდომა: %s

en: No enough memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Cannot open WAV file %s
ka: WAV ფაილის გახსნის შეცდომა: %s

en: Invalid WAV file %s
ka: არასწორი WAV ფაილი: %s

en: Not a WAV file: %s
ka: არასწორი WAV ფაილი: %s

en: Unsupported WAV format %d for %s
ka: WAV ფაილის არასწორი ფორმატი "%d" "%s"-სთვის

en: %s is not a mono stream (%d channels)
ka: %s მონო ნაკადს არ წარმოადგენს (%d არხი)

en: Sample rate doesn't match (%d) for %s
ka: სემპლინგის სიჩქარე არ ემთხვევა (%d) %s-სთვის

en: Unsupported sample format bits %d for %s
ka: სემპლის მხარდაუჭერელი ბიტები (%d) %s-სთვის

en: Undefined channel %d
ka: აღუწერელი არხი %d

en: Write error: %d,%s
ka: ჩაწერის შეცდომა: %d,%s

en: xrun_recovery failed: %d,%s
ka: xrun_recovery -ის შეცდომა: %d,%s

en: Invalid number of periods %d
ka: პერიოდების არასწორი რიცხვი: %d

en: Invalid test type %s
ka: ტესტის არასწორი ტიპი %s

en: Unknown option '%c'
ka: უცნობი პარამეტრი '%c'

en: Invalid parameter for -s option.
ka: -s პარამეტრის არასწორი მნიშვნელობა.

en: Playback device is %s
ka: დამკვრელი მოწყობილობაა %s

en: Stream parameters are %iHz, %s, %i channels
ka: ნაკადის პარამეტრებია %iჰც, %s, %i არხი

en: Using 16 octaves of pink noise
ka: ვარდისფერი ხმაურისთვის 16 ოქტავის გამოყენება

en: Sine wave rate is %.4fHz
ka: სინუსოიდალური ტალღის სიხშირე %.4fჰც-ა

en: WAV file(s)
ka: WAV ფაილ(ებ)-ი

en: Playback open error: %d,%s
ka: დაკვრის მოწყობილობის გახსნის შეცდომა: %d,%s

en: Setting of hwparams failed: %s
ka: აპარატურული პარამეტრების დაყენების შეცდომა: %s

en: Setting of swparams failed: %s
ka: პროგრამული პარამეტრების დაყენების შეცდომა: %s

en: Transfer failed: %s
ka: გადატანის შეცდომა: %s

en: Time per period = %lf
ka: დრო თითოეულ პერიოდში = %lf
