cpio-2.14 - en to sr translation catalogue (313 entries)

en: invalid argument %s for %s
sr: неисправан аргумент „%s“ за „%s“

en: ambiguous argument %s for %s
sr: нејасан аргумент „%s“ за „%s“

en: Valid arguments are:
sr: Исправни аргументи су:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
sr: ARGP_HELP_FMT: %s вредност је мања од или једнака са %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
sr: %.*s: ARGP_HELP_FMT параметар захтева вредност

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
sr: %.*s: Непознат ARGP_HELP_FMT параметар

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
sr: Ђубре у ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
sr: Обавезни или опционални аргументи за дуге опције су такође обавезни или опционални за све одговарајуће кратке опције.

en: Usage:
sr: Употреба:

en:   or:
sr:   или:

en:  [OPTION...]
sr:  [ОПЦИЈА...]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
sr: Покушајте „%s --help“ или „%s --usage“ за више информација.

en: Report bugs to %s.
sr: Грешке пријавите на %s.

en: Unknown system error
sr: Непозната грешка система

en: give this help list
sr: приказује овај списак помоћи

en: give a short usage message
sr: приказује кратку поруку коришћења

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: set the program name
sr: поставља назив програма

en: SECS
sr: СЕКУНДИ

en: hang for SECS seconds (default 3600)
sr: стаје за СЕКУНДЕ секунде (основно је 3600)

en: print program version
sr: исписује издање програма

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
sr: (ГРЕШКА ПРОГРАМА) Није познато издање!?

en: %s: Too many arguments
sr: %s: Превише аргумената

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
sr: (ГРЕШКА ПРОГРАМА) Опција треба да буде препозната!?

en: write error
sr: грешка писања

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sr: %s: непрепознатљива опција „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%s%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sr: %s: опција „%s%s“ захтева аргумент

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција —— „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент —— „%c“

en: memory exhausted
sr: меморија је потрошена

en: unable to record current working directory
sr: не могу да снимим тренутни радни директоријум

en: failed to return to initial working directory
sr: не могу да се вратим у почетни радни директоријум

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sr: „

en: '
sr: “

en: Packaged by %s (%s)
sr: Запаковао је %s (%s)

en: Packaged by %s
sr: Запаковао је %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
sr: ©

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: Лиценца ОЈЛв3+: ГНУ ОЈЛ издање 3 или новије <%s>.
    Ово је слободан софтвер: слободни сте да га мењате и расподељујете.
    Не постоји НИКАКВА ГАРАНЦИЈА, у оквирима дозвољеним законом.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
sr: Написао је %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
sr: Написали су %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, и други.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
sr: Грешке пријавите на: %s

en: Report %s bugs to: %s
sr: %s грешке пријавите на: %s

en: %s home page: <%s>
sr: %s матична страница: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
sr: Општа помоћ коришћења ГНУ софтвера: <%s>

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
sr: %s: Не могу да %s

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
sr: %s: Упозорење: Не могу да %s

en: %s: Cannot change mode to %s
sr: %s: Не могу да променим режим у %s

en: %s: Cannot change ownership to uid %ju, gid %ju
sr: %s: Не могу да променим власништво на уид-у %ju, гид %ju

en: %s: Cannot hard link to %s
sr: %s: Не могу да створим чврсту везу до %s

en: %s: Read error at byte %jd, while reading %zu byte | %s: Read error at byte %jd, while reading %zu bytes
sr[0]: %s: Грешка читања на бајту %jd, за време читања %zu бајта
sr[1]: %s: Грешка читања на бајту %jd, за време читања %zu бајта
sr[2]: %s: Грешка читања на бајту %jd, за време читања %zu бајтова

en: %s: Warning: Read error at byte %jd, while reading %zu byte | %s: Warning: Read error at byte %jd, while reading %zu bytes
sr[0]: %s: Упозорење: Грешка читања на бајту %jd, за време читања %zu бајта
sr[1]: %s: Упозорење: Грешка читања на бајту %jd, за време читања %zu бајта
sr[2]: %s: Упозорење: Грешка читања на бајту %jd, за време читања %zu бајтова

en: %s: Cannot seek to %jd
sr: %s: Не могу да скочим на %jd

en: %s: Warning: Cannot seek to %jd
sr: %s: Упозорење: Не могу да скочим на %jd

en: %s: Cannot create symlink to %s
sr: %s: Не могу да створим симболичку везу до %s

en: %s: Wrote only %zu of %zu byte | %s: Wrote only %zu of %zu bytes
sr[0]: %s: Записах само %zu од %zu бајта
sr[1]: %s: Записах само %zu од %zu бајта
sr[2]: %s: Записах само %zu од %zu бајтова

en: Removing leading `%s' from member names
sr: Уклањам водеће „%s“ из назива чланова

en: Removing leading `%s' from hard link targets
sr: Уклањам водеће „%s“ из мета чврстих веза

en: Substituting `.' for empty member name
sr: Замењујем „.“ за празан назив члана

en: Substituting `.' for empty hard link target
sr: Замењујем „.“ за празну мету чврсте везе

en: exec/tcp: Service not available
sr: ексец/тцп: Услуга није доступна

en: stdin
sr: стдулаз

en: stdout
sr: стдизлаз

en: Cannot connect to %s: resolve failed
sr: Не могу да се повежем са „%s“: решавање није успело

en: Cannot redirect files for remote shell
sr: Не могу да преусмерим датотеке за удаљену шкољку

en: Cannot reset uid and gid: %s
sr: Не могу поново да поставим уид и гид: %s

en: Cannot execute remote shell
sr: Не могу да покренем удаљену шкољку

en: Seek direction out of range
sr: Смер премотавања је изван опсега

en: Invalid seek direction
sr: Неисправан смер премотавања

en: Invalid seek offset
sr: Неисправан померај премотавања

en: Seek offset out of range
sr: Померај премотавања је изван опсега

en: Invalid byte count
sr: Неисправан број бајта

en: Byte count out of range
sr: Број бајта је изван опсега

en: Premature eof
sr: Прерани крај датотеке

en: Invalid operation code
sr: Неисправна шифра операције

en: Operation not supported
sr: Операција није подржана

en: Unexpected arguments
sr: Неочекивани аргументи

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
sr: Управља уређајем траке, прихватајући наредбе од удаљеног процеса

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: set debug level
sr: поставља ниво уклањања грешака

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: set debug output file name
sr: поставља назив излазне датотеке за уклањање грешака

en: cannot open %s
sr: не могу да отворим „%s“

en: too many arguments
sr: превише аргумената

en: Garbage command
sr: Наредба смећа

en: warning: skipped %ld byte of junk | warning: skipped %ld bytes of junk
sr[0]: упозорење: прескочен је %ld бајт ђубра
sr[1]: упозорење: прескочена су %ld бајта ђубра
sr[2]: упозорење: прескочено је %ld бајтова ђубра

en: rename %s ->
sr: преименује %s —>

en: %s: stored filename length is out of range
sr: %s: сачувана дужина назива датотеке је ван опсега

en: %s: checksum error (0x%x, should be 0x%x)
sr: %s: грешка провере суме (0x%x, треба бити 0x%x)

en: %s not created: newer or same age version exists
sr: %s није направљено: постоје новија или иста издања

en: cannot remove current %s
sr: не могу да уклоним текуће „%s“

en: cannot link %s to %s
sr: не могу да вежем %s са %s

en: cannot swap halfwords of %s: odd number of halfwords
sr: не могу да разменим полуречи од „%s“: непаран број полуречи

en: cannot swap bytes of %s: odd number of bytes
sr: не могу да разменим бајтове од „%s“: непаран број бајтова

en: %s: unknown file type
sr: %s: непозната врста датотеке

en: Malformed number %.*s
sr: Лоше оформљен број %.*s

en: Archive value %.*s is out of range
sr: Вредност архиве %.*s је ван опсега

en: premature end of archive
sr: прерани крај архиве

en: malformed header: file name of zero length
sr: лоше заглавље: назив датотеке је нулте дужине

en: malformed header: file name is not nul-terminated
sr: лоше заглавље: назив датотеке се не завршава ништицом

en: warning: archive header has reverse byte-order
sr: упозорење: заглавље архиве има преокренути поредак бајта

en: standard input is closed
sr: стандардни улаз је затворен

en: %lu block
     | %lu blocks
sr[0]: %lu блок
sr[1]: %lu блока
sr[2]: %lu блокова

en: cannot read checksum for %s
sr: не могу да прочитам суму провере за %s

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%s
sr: %s: вредност %s %s је изван дозвољеног опсега 0..%s

en: %s: truncating %s
sr: %s: скраћујем %s

en: inode number
sr: број и-чвора

en: file mode
sr: режим датотеке

en: uid
sr: киб

en: gid
sr: гиб

en: number of links
sr: број везица

en: modification time
sr: време измене

en: file size
sr: величина датотеке

en: device major number
sr: горњи број уређаја

en: device minor number
sr: доњи број уређаја

en: rdev major
sr: горњи рдев

en: rdev minor
sr: доњи рдев

en: name size
sr: величина назива

en: device number
sr: број уређаја

en: rdev
sr: рдев

en: %s: truncating inode number
sr: %s: скраћујем број и-чвора

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%u
sr: %s: вредност %s %s је изван дозвољеног опсега 0..%u

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%lu
sr: %s: вредност %s %s је изван дозвољеног опсега 0..%lu

en: %s: file name too long
sr: %s: назив датотеке је предуг

en: standard output is closed
sr: стандардни излаз је затворен

en: blank line ignored
sr: празан ред је занемарен

en: %s not dumped: not a regular file
sr: %s није исписан: није редовна датотека

en: %s: symbolic link too long
sr: %s: симболичка веза је предуга

en: %s linked to %s
sr: %s је повезан са %s

en: GNU `cpio' copies files to and from archives
    
    Examples:
      # Copy files named in name-list to the archive
      cpio -o < name-list [> archive]
      # Extract files from the archive
      cpio -i [< archive]
      # Copy files named in name-list to destination-directory
      cpio -p destination-directory < name-list
sr: Гнуов „cpio“ умножава датотеке у и из архива
    
    Примери:
      # Умножите именоване датотеке из списка датотека у архиву
      cpio -o < списак назива [> архива]
      # Извуците датотеке из архиве
      cpio -i [< архива]
      # Умножите именоване датотеке из списка назива у директоријум одредишта
      cpio -p одредишни директоријум < списак назива

en: %s is meaningless with %s
sr: %s нема смисла без %s

en: Main operation mode:
sr: Главни режим радње:

en: Create the archive (run in copy-out mode)
sr: Ствара архиву (покренут у режиму умножи-из)

en: Extract files from an archive (run in copy-in mode)
sr: Извлачи датотеке из архиве (покренут у режиму умножи-у)

en: Run in copy-pass mode
sr: Покреће у режиму умножи-кроз

en: Print a table of contents of the input
sr: Исписује табелу улазног садржаја

en: Operation modifiers valid in any mode:
sr: Измењивачи радње исправни у било ком режиму:

en: DIR
sr: ДИР

en: Change to directory DIR
sr: Прелази у директоријум ДИР

en: Archive file is local, even if its name contains colons
sr: Датотека архиве је месна, чак и ако њен назив садржи двотачке

en: FORMAT
sr: ФОРМАТ

en: Use given archive FORMAT
sr: Користи задати ФОРМАТ архиве

en: Set the I/O block size to 5120 bytes
sr: Поставља величину У/И блока на 5120 бајтова

en: BLOCK-SIZE
sr: ВЕЛИЧИНА БЛОКА

en: Set the I/O block size to BLOCK-SIZE * 512 bytes
sr: Поставља величину У/И блока на ВЕЛИЧИНУ БЛОКА * 512 бајта

en: Use the old portable (ASCII) archive format
sr: Користи стари преносни (АСКРИ) формат архиве

en: Print a "." for each file processed
sr: Исписује „.“ за сваку обрађену датотеку

en: Set the I/O block size to the given NUMBER of bytes
sr: Поставља величину У/И блока на задати БРОЈ бајта

en: Do not print the number of blocks copied
sr: Не приказује број умножених блокова

en: Verbosely list the files processed
sr: Опширно исписује обрађене датотеке

en: Enable debugging info
sr: Укључује податке за уклањање грешака

en: FLAG
sr: ОПЦИЈА

en: Control warning display. Currently FLAG is one of 'none', 'truncate', 'all'. Multiple options accumulate.
sr: Управља приказом упозорења. Текућа ОПЦИЈА може бити „none“, „truncate“ или „all“. Више опција се збрајају.

en: [USER][:.][GROUP]
sr: [КОРИСНИК][:.][ГРУПА]

en: Set the ownership of all files created to the specified USER and/or GROUP
sr: Поставља власништво над свим створеним датотекама наведеном КОРИСНИКУ и/или ГРУПИ

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes
sr: Измењивачи радње исправни у режимима умножи-у и умножи-ван

en: [[USER@]HOST:]FILE-NAME
sr: [[КОРИСНИК@]РАЧУНАР:]НАЗИВ ДАТОТЕКЕ

en: Use this FILE-NAME instead of standard input or output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
sr: Користи овај НАЗИВ ДАТОТЕКЕ уместо стандардног улаза или излаза. Опционално КОРИСНИК и РАЧУНАР наводе име корисника и назив рачунара у случају удаљене архиве

en: STRING
sr: НИСКА

en: Print STRING when the end of a volume of the backup media is reached
sr: Исписује НИСКУ када се достигне крај волумена медијума за резерве

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: Use COMMAND instead of rsh
sr: Користи НАРЕДБУ уместо удаљене шкољке

en: Operation modifiers valid only in copy-in mode:
sr: Измењивачи радње исправни само у режиму умножи-у:

en: Only copy files that do not match any of the given patterns
sr: Умножава само датотеке које не поклапају ниједан од датих шаблона

en: In the verbose table of contents listing, show numeric UID and GID
sr: У опширном навођењу садржаја табеле, приказује УИБ и ГИБ у виду бројева

en: Read additional patterns specifying filenames to extract or list from FILE
sr: Чита додатне шаблоне наводећи називе датотека за извлачење или списак из ДАТОТЕКЕ

en: When reading a CRC format archive, only verify the CRC's of each file in the archive, don't actually extract the files
sr: Приликом читања архиве у ЦРЦ формату, проверава само ЦРЦ сваке датотеке у архиви, али заправо не извлачи датотеке

en: Interactively rename files
sr: Међудејствено преименује датотеке

en: Swap both halfwords of words and bytes of halfwords in the data. Equivalent to -sS
sr: Размењује обе полуречи речи и бајтова полуречи у подацима. Исто као и „-sS“

en: Swap the bytes of each halfword in the files
sr: Размењује бајтове сваке полуречи у датотекама

en: Swap the halfwords of each word (4 bytes) in the files
sr: Размењује полуречи сваке речи (4 бајта) у датотекама

en: Extract files to standard output
sr: Извлачи датотеке на стандардни излаз

en: Archive filename to use instead of standard input. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
sr: Назив датотеке архиве за коришћење уместо стандардног улаза. Опционално КОРИСНИК и РАЧУНАР наводе име корисника и назив рачунара у случају удаљене архиве

en: Operation modifiers valid only in copy-out mode:
sr: Измењивачи радње исправни само у режиму умножи-ван:

en: Append to an existing archive.
sr: Прикачиње на постојећу архиву.

en: Archive filename to use instead of standard output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
sr: Назив датотеке архиве за коришћење уместо стандардног излаза. Опционално КОРИСНИК и РАЧУНАР наводе име корисника и назив рачунара у случају удаљене архиве

en: Renumber inodes
sr: Поново нумерише и-чворове

en: Don't store device numbers
sr: Не чува бројеве уређаја

en: ignore number of links of a directory; always assume 2
sr: занемарује број веза директоријума; увек претпоставља 2

en: Create device-independent (reproducible) archives
sr: Прави архиве независне од уређаја (које се могу користити)

en: Operation modifiers valid only in copy-pass mode:
sr: Измењивачи радње исправни само у режиму умножи-кроз:

en: Link files instead of copying them, when  possible
sr: Прави везе до датотека уместо да их умножава, када је могуће

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes:
sr: Измењивачи радње исправни у режимима умножи-у и умножи-ван:

en: Do not strip file system prefix components from the file names
sr: Не одбацује делове префикса система датотека из назива датотека

en: Create all files relative to the current directory
sr: Ствара све датотеке које се односе на текући директоријум

en: Operation modifiers valid in copy-out and copy-pass modes:
sr: Измењивачи радње исправни у режимима умножи-ван и умножи-кроз:

en: Filenames in the list are delimited by null characters instead of newlines
sr: Називи датотека на списку су ограничени ништавним знаком уместо новим редом

en: Dereference  symbolic  links  (copy  the files that they point to instead of copying the links).
sr: Поништава извориште симболичких веза (умножава датотеке на које указују уместо да умножава везице).

en: Reset the access times of files after reading them
sr: Враћа времена приступа датотекама након њиховог читања

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-pass modes:
sr: Измењивачи радње исправни у режимима умножи-у и умножи-кроз:

en: Retain previous file modification times when creating files
sr: Задржава претходна времена измена датотеке приликом стварања датотека

en: Create leading directories where needed
sr: Ствара водеће директоријуме где је потребно

en: Do not change the ownership of the files
sr: Не мења власништво над датотекама

en: Replace all files unconditionally
sr: Безусловно мења све датотеке

en: Write files with large blocks of zeros as sparse files
sr: Записује датотеке са великим блоковима нула као проређене датотеке

en: invalid block size
sr: неисправна величина блока

en: Archive format multiply defined
sr: Вишеструко одређен формат архиве

en: invalid archive format `%s'; valid formats are:
    crc newc odc bin ustar tar (all-caps also recognized)
sr: неисправан формат архиве „%s“; исправни формати су:
    crc newc odc bin ustar tar (сва велика слова су такође прихватљива)

en: Mode already defined
sr: Режим је већ одређен

en: --no-preserve-owner cannot be used with --owner
sr: „--no-preserve-owner“ не може бити коришћено са „--owner“

en: --owner cannot be used with --no-preserve-owner
sr: „--owner“ не може бити коришћено са „--no-preserve-owner“

en: Invalid value for --warning option: %s
sr: Неисправна вредност за опцију „--warning“: %s

en: [destination-directory]
sr: [директоријум одредишта]

en: You must specify one of -oipt options.
sr: Морате навести неку од „-oipt“ опција.

en: Both -I and -F are used in copy-in mode
sr: И „-I“ и „-F“ се користе у режиму умножи-у

en: Too many arguments
sr: Превише аргумената

en: --append is used but no archive file name is given (use -F or -O options)
sr: „--append“ је употребљено али није дат назив датотеке архиве (употребите опцију „-F“ или „-O“)

en: Both -O and -F are used in copy-out mode
sr: И „-O“ и „-F“ се користе у режиму умножи-из

en: Not enough arguments
sr: Нема довољно аргумената

en: Archive format is not specified in copy-pass mode (use --format option)
sr: Формат архиве није наведен у режиму умножи-кроз (користите опцију „--format“)

en: -F can be used only with --create or --extract
sr: „-F“ може бити употребљено само са „--create“ или „--extract“

en: Cannot open %s
sr: Не могу да отворим „%s“

en: error closing archive
sr: грешка затварања архиве

en: cannot make directory `%s'
sr: не могу да направим директоријум „%s“

en: `%s' exists but is not a directory
sr: „%s“ постоји али није директоријум

en: control magnetic tape drive operation
sr: управља операцијама уређаја магнетске траке

en: DEVICE
sr: УРЕЂАЈ

en: use device as the file name of the tape drive to operate on
sr: користи уређај као назив датотеке уређаја траке над којим ће радити

en: use remote COMMAND instead of rsh
sr: користи удаљену НАРЕДБУ уместо удаљене шкољке

en: operation
sr: операција

en: invalid count value
sr: неисправна бројна вредност

en: no tape device specified
sr: није наведен уређај траке

en: operation [count]
sr: операција [број]

en: %s is not a character special file
sr: „%s“ није датотека посебног знака

en: %s: rmtioctl failed
sr: %s: није успело „rmtioctl“

en: %s: rmtopen failed
sr: %s: није успело „rmtopen“

en: %s: rmtclose failed
sr: %s: није успело „rmtclose“

en: invalid header: checksum error
sr: неисправно заглавље: грешка провере суме

en: invalid user
sr: неисправан корисник

en: cannot get the login group of a numeric UID
sr: не могу да добавим групу пријаве бројног УИБ-а

en: invalid group
sr: неисправна група

en: write error: partial write
sr: грешка писања: делимични упис

en: read error
sr: грешка читања

en: premature end of file
sr: прерани крај датотеке

en: File %s shrunk by %s byte, padding with zeros | File %s shrunk by %s bytes, padding with zeros
sr[0]: Датотека „%s“ је смањена за %s бајт, допуњена нулама
sr[1]: Датотека „%s“ је смањена за %s бајта, допуњена нулама
sr[2]: Датотека „%s“ је смањена за %s бајтова, допуњена нулама

en: Read error at byte %lld in file %s, padding with zeros
sr: Грешка читања на бајту %lld у датотеци „%s“, допуњена нулама

en: File %s grew, %<PRIuMAX> new byte not copied | File %s grew, %<PRIuMAX> new bytes not copied
sr[0]: Датотека „%s“ се повећала, %<PRIuMAX> нови бајт није умножен
sr[1]: Датотека „%s“ се повећала, %<PRIuMAX> нова бајта нису умножена
sr[2]: Датотека „%s“ се повећала, %<PRIuMAX> нових бајтова није умножено

en: File %s was modified while being copied
sr: Датотека „%s“ је измењена за време умножавања

en: virtual memory exhausted
sr: Нема више виртуелне меморије

en: Creating intermediate directory `%s'
sr: Стварам поереднички директоријум „%s“

en: cannot seek on output
sr: не могу да премотам на излазу

en: Found end of tape.  Load next tape and press RETURN.
sr: Стигох на крај траке.  Убаците нову траку и притисните УНЕСИ.

en: Found end of tape.  To continue, type device/file name when ready.
sr: Стигох на крај траке.  Да наставите, упишите назив уређаја/датотеке када сте спремни.

en: To continue, type device/file name when ready.
sr: Да наставите, упишите назив уређаја/датотеке када сте спремни.

en: internal error: tape descriptor changed from %d to %d
sr: унутрашња грешка: описник траке се изменио из %d у %d

en: %s is not a directory
sr: „%s“ није директоријум

en: Creating directory `%s'
sr: Правим директоријум „%s“

en: cannot change to directory `%s'
sr: не могу да пређем у директоријум „%s“

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
sr: „genfile“ ради са датотекама података за Гнуов скуп тестирања „paxutils“.
    ОПЦИЈЕ су:

en: File creation options:
sr: Опције стварања датотеке:

en: SIZE
sr: ВЕЛИЧИНА

en: Create file of the given SIZE
sr: Прави датотеку задате ВЕЛИЧИНЕ

en: Write to file NAME, instead of standard output
sr: Пише у НАЗИВ датотеке, уместо на стандардни излаз

en: Read file names from FILE
sr: Чита називе датотека из ДАТОТЕКЕ

en: -T reads null-terminated names
sr: -T чита нулом заврешене називе

en: PATTERN
sr: ОБРАЗАЦ

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
sr: Испуњава датотеку задатим ШАБЛОНОМ. ШАБЛОН је „default“ (основно) или „zeros“ (нуле)

en: Size of a block for sparse file
sr: Величина блока за проређену датотеку

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
sr: Ствара проређену датотеку. Остатак линије наредби даје мапу датотеке.

en: OFFSET
sr: ПОМЕРАЈ

en: Seek to the given offset before writing data
sr: Премотава на задати померај пре записивања података

en: Suppress non-fatal diagnostic messages
sr: Потискује поруке дијагностике које нису кобне

en: File statistics options:
sr: Опције статистика датотеке:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
sr: Исписује садржаје стање структуре за сваку дату датотеку. Основни ФОРМАТ је:

en: Synchronous execution options:
sr: Опције усаглашеног извршавања:

en: Execute ARGS. Trigger checkpoints every Nth record (default 1). Useful with --checkpoint and one of --cut, --append, --touch, --unlink
sr: Извршава АРГУМЕНТЕ. Окида проверне тачке сваког N-тог записа (основно је 1). Корисно уз „--checkpoint“ и уз једну од „--cut“, „--append“, „--touch“, „--unlink“

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
sr: Обавља задату радњу (видите испод) након достизања БРОЈА тачке провере

en: Set date for next --touch option
sr: Поставља датум за следећу „--touch“ опцију

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
sr: Приказује извршене тачке провере и износи стање НАРЕДБЕ

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
sr: Радње усаглашеног извршавања. Извршавају се када је достигнут број тачке провере задат опцијом „--checkpoint“.

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
sr: Скраћује ДАТОТЕКУ на величину наведену претходном опцијом „--length“ (или 0, ако није дата)

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
sr: Придодаје ВЕЛИЧИНА бајтова ДАТОТЕЦИ. ВЕЛИЧИНА је дата претходном опцијом „--length“.

en: Update the access and modification times of FILE
sr: Освежава времена приступа и промена ДАТОТЕКЕ

en: Execute COMMAND
sr: Извршава НАРЕДБУ

en: Delete FILE
sr: Брише ДАТОТЕКУ

en: Invalid size: %s
sr: Неисправна величина: %s

en: Number out of allowed range: %s
sr: Број је изван дозвољеног опсега: %s

en: Negative size: %s
sr: Негативна величина: %s

en: stat(%s) failed
sr: није успело „stat(%s)“

en: requested file length %jd, actual %jd
sr: затражена величина датотеке је %jd, а тренутна је %jd

en: created file is not sparse
sr: створена датотека није проређена

en: Error parsing number near `%s'
sr: Грешка анализе броја близу „%s“

en: Unknown date format
sr: Непознати формат датума

en: [ARGS...]
sr: [АРГУМЕНТИ...]

en: cannot open `%s'
sr: не могу да отворим „%s“

en: cannot seek
sr: не могу да премотам

en: file name contains null character
sr: назив датотеке садржи ништаван знак

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
sr: не могу да створим проређену датотеку на стандардном излазу, користите опцију „--file“

en: incorrect mask (near `%s')
sr: неисправна маска (близу „%s“)

en: Unknown field `%s'
sr: Непознато поље „%s“

en: cannot set time on `%s'
sr: не могу да подесим време на „%s“

en: cannot truncate `%s'
sr: не могу да скратим „%s“

en: command failed: %s
sr: наредба није успела: „%s“

en: cannot stat `%s'
sr: не могу да добавим стање „%s“

en: cannot remove directory `%s'
sr: не могу да уклоним директоријум „%s“

en: cannot unlink `%s'
sr: не могу да развежем „%s“

en: Command exited successfully
sr: Наредба је изашла са успехом

en: Command failed with status %d
sr: Наредба није успела са стањем „%d“

en: Command terminated on signal %d
sr: Наредба је окончана сигналом %d

en: Command stopped on signal %d
sr: Наредба је заустављена сигналом %d

en: Command dumped core
sr: Језгро избачене наредбе

en: Command terminated
sr: Наредба је окончана

en: --stat requires file names
sr: „--stat“ захтева називе датотека
