sed 4.2.2.177 - en to hu translation catalogue (116 entries)

en: write error
hu: íráshiba

en: preserving permissions for %s
hu: %s jogosultságainak megtartása

en: unbalanced [
hu: kiegyensúlyozatlan [

en: invalid character class
hu: érvénytelen karakterosztály

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
hu: a karakterosztály szintaxisa [[:space:]], nem [:space:]

en: unfinished \ escape
hu: befejezetlen \ escape

en: invalid content of \{\}
hu: a \{\} tartalma érvénytelen

en: regular expression too big
hu: a szabályos kifejezés túl nagy

en: unbalanced (
hu: kiegyensúlyozatlan (

en: no syntax specified
hu: nincs szintaxis megadva

en: unbalanced )
hu: kiegyensúlyozatlan )

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hu: „

en: '
hu: ”

en: Success
hu: Sikeres

en: No match
hu: Nincs találat

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen összehasonlító karakter

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakterosztály-név

en: Trailing backslash
hu: Lezáró fordított perjel

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen vissza-hivatkozás

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hu: Pár nélküli [, [^, [:, [., vagy [=

en: Unmatched ( or \(
hu: Nincs párban ( vagy \(

en: Unmatched \{
hu: Nincs párban \{

en: Invalid content of \{\}
hu: \{\}-nek érvénytelen a tartalma

en: Invalid range end
hu: Érvénytelen tartományvég

en: Memory exhausted
hu: Elfogyott a memória

en: Invalid preceding regular expression
hu: Érvénytelen megelőző reguláris kifejezés

en: Premature end of regular expression
hu: Reguláris kifejezés túl korai vége

en: Regular expression too big
hu: Túl nagy reguláris kifejezés

en: Unmatched ) or \)
hu: Nincs párban ) vagy \)

en: No previous regular expression
hu: Nincsen előző reguláris kifejezés

en: setting permissions for %s
hu: %s jogosultságainak beállítása

en: Packaged by %s (%s)
hu: Csomagolta: %s (%s)

en: Packaged by %s
hu: Csomagolta: %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
hu: ©

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
hu: Írta: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
hu: Írta: %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s és mások.

en: Report %s bugs to: %s
hu: A(z) %s hibái a(z) %s címen jelenthetők.

en: %s home page: <%s>
hu: A(z) %s honlapja: <%s>

en: multiple `!'s
hu: több „!”

en: unexpected `,'
hu: váratlan „,”

en: invalid usage of +N or ~N as first address
hu: a +N vagy ~N használata első címként érvénytelen

en: unmatched `{'
hu: nincs párban „{”

en: unexpected `}'
hu: nincs párban „}”

en: extra characters after command
hu: extra karakterek a parancs után

en: expected \ after `a', `c' or `i'
hu: az „a”, „c” vagy „i” után \ szükséges

en: `}' doesn't want any addresses
hu: „}” nem igényel címzést

en: : doesn't want any addresses
hu: : nem igényel címzést

en: comments don't accept any addresses
hu: megjegyzésben nem lehet címzés

en: missing command
hu: hiányzó parancs

en: command only uses one address
hu: a parancs csak egy címzést használ

en: unterminated address regex
hu: befejezetlen regex cím

en: unterminated `s' command
hu: befejezetlen „s” parancs

en: unterminated `y' command
hu: befejezetlen „y” parancs

en: unknown option to `s'
hu: ismeretlen „s” kapcsoló

en: multiple `p' options to `s' command
hu: többszörös „p” kapcsoló az „s” parancshoz

en: multiple `g' options to `s' command
hu: többszörös „g” kapcsoló az „s” parancshoz

en: multiple number options to `s' command
hu: többszörös szám kapcsoló az „s” parancshoz

en: number option to `s' command may not be zero
hu: az „s” parancs szám kapcsolója nem lehet nulla

en: strings for `y' command are different lengths
hu: az „y” parancs szövegeinek hossza különböző

en: delimiter character is not a single-byte character
hu: az elválasztó karakter nem egy bájtból áll

en: expected newer version of sed
hu: a sed újabb verziójára van szükség

en: invalid usage of line address 0
hu: a 0 sor címzés használata érvénytelen

en: unknown command: `%c'
hu: ismeretlen parancs: „%c”

en: incomplete command
hu: hiányos parancs

en: ":" lacks a label
hu: „:” után hiányzik a címke

en: recursive escaping after \c not allowed
hu: rekurzív escapelés a \c után nem engedélyezett

en: %s: file %s line %lu: %s
hu: %s: %s fájl %lu sor: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
hu: %s: -e kifejezés #%lu, karakter %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
hu: az ugráshoz („%s”) nem található címke

en: case conversion produced an invalid character
hu: a kis- és nagybetűk átalakítása érvénytelen karaktert eredményezett

en: %s: can't read %s: %s
hu: %s: %s nem olvasható: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
hu: nem lehet szerkeszteni (%s): terminál

en: couldn't edit %s: not a regular file
hu: nem lehet szerkeszteni (%s): nem szabályos fájl

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
hu: %s: figyelem: nem sikerült beállítani a(z) %s alapértelmezett fájl létrehozási környezetét: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
hu: %s: figyelem: nem sikerült lekérni a(z) %s biztonsági környezetét: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
hu: nem lehet megnyitni a(z) %s átmeneti fájlt: %s

en: error in subprocess
hu: hiba az alfolyamatban

en: option `e' not supported
hu: az „e” kapcsoló nem támogatott

en: `e' command not supported
hu: az „e” parancs nem támogatott

en: no input files
hu: nincsenek bemeneti fájlok

en: no previous regular expression
hu: nincs előző reguláris kifejezés

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
hu: érvénytelen hivatkozás (\%d) az „s” parancs RHS-ére

en: E-mail bug reports to: <%s>.
hu: Hibajelentést a következő címre küldhet: <%s>.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
hu: Használat: %s [OPCIÓ]... {parancsfájl-csak-ha-nincs-más-parancsfájl} [bemeneti fájl]…

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
hu:   -n, --quiet, --silent
                     a minta tér automatikus kiírásának elnyomása

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
hu:   -e parancsfájl, --expression=parancsfájl
                     parancsfájl hozzáadása a végrehajtandó parancsokhoz

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
hu:   -f parancsfájl, --file=parancsfájl
                     a megadott parancsfájl tartalmának hozzáadása a végrehajtandó
                     parancsokhoz

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
hu:   --follow-symlinks
                     szimbolikus linkek követése helyben feldolgozáskor

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
hu:   -i[UTÓTAG], --in-place[=UTÓTAG]
                     fájlok szerkesztése helyben (biztonsági mentést készít, ha
                     az UTÓTAG meg van adva)

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
hu:   -b, --binary
                     fájlok megnyitása bináris módban (a CR+LF karakterek nem
                     lesznek speciálisan feldolgozva)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
hu:   -l N, --line-length=N
                     a kívánt sortörési hossz megadása az „l” parancshoz

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
hu:   --posix
                     minden GNU kiterjesztés letiltása.

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
hu:   -E, -r, --regexp-extended
                     kiterjesztett reguláris kifejezések használata a
                     parancsfájlban (a hordozhatóságért használja a -E kapcsolót)

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
hu:   -s, --separate
                     a fájlokat külön kezeli egyetlen folyamatos, hosszú folyam
                     helyett.

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
hu:   -u, --unbuffered
                     minimális mennyiségű adat betöltése a bemeneti fájlokból és a
                     kimeneti pufferek gyakori ürítése

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
hu:   -z, --null-data
                     sorok elválasztása NULL karakterekkel

en:       --help     display this help and exit
hu:       --help     kiírja ezt a súgót és kilép

en:       --version  output version information and exit
hu:       --version  kiírja a verzióinformációt és kilép

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
hu: 
    Ha nincs megadva -e, --expression, -f vagy --file kapcsoló, akkor az első
    nem-kapcsoló paramétert héjprogramnak tekintjük. Minden további paraméter
    fájlnévnek számít. Ha nincs megadva bemeneti fájlnév, akkor a szabványos
    bemenetről olvas.

en: couldn't open file %s: %s
hu: nem nyitható meg a(z) %s fájl: %s

en: couldn't attach to %s: %s
hu: nem lehet csatolni ehhez: %s: %s

en: couldn't write %llu item to %s: %s | couldn't write %llu items to %s: %s
hu[0]: nem lehet %llu elemet írni ebbe: %s: %s

en: read error on %s: %s
hu: olvasási hiba ezen: %s: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
hu: nem lehet követni a(z) %s szimbolikus linket: %s

en: cannot rename %s: %s
hu: nem lehet átnevezni: %s: %s
