gettext-runtime 0.19.4.73 - en to ga translation catalogue (26 entries)

en: write error
ga: earráid sa scríobh

en: Unknown system error
ga: Earráid chórais anaithnid

en: %s: invalid option -- '%c'
ga: %s: rogha neamhbhailí -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha -- '%c'

en: memory exhausted
ga: cuimhne ídithe

en: Written by %s.
ga: Le %s.

en: too many arguments
ga: an iomarca argóintí

en: missing arguments
ga: argóintí ar iarraidh

en: Try '%s --help' for more information.
ga: Bain triail as '%s --help' chun tuilleadh eolais a fháil.

en: Usage: %s [OPTION] [SHELL-FORMAT]
ga: Úsáid: %s [ROGHA] [FORMÁID-BHLAOISCE]

en: Substitutes the values of environment variables.
ga: Ionadaigh na luachanna d'athróga timpeallachta.

en: Operation mode:
ga: Mód oibre:

en:   -v, --variables             output the variables occurring in SHELL-FORMAT
ga:   -v, --variables             aschuir na hathróga atá san FHORMÁID-BHLAOISCE

en: Informative output:
ga: Aschur faisnéiseach:

en:   -h, --help                  display this help and exit
ga:   -h, --help                  taispeáin an chabhair seo agus scoir

en:   -V, --version               output version information and exit
ga:   -V, --version               taispeáin eolas faoin leagan agus scoir

en: In normal operation mode, standard input is copied to standard output,
    with references to environment variables of the form $VARIABLE or ${VARIABLE}
    being replaced with the corresponding values.  If a SHELL-FORMAT is given,
    only those environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT are
    substituted; otherwise all environment variables references occurring in
    standard input are substituted.
ga: Sa ghnáthmhód, cóipeáil ionchur caighdeánach go haschur caighdeánach, le
    tagairtí d'athróga timpeallachta san fhoirm $ATHRÓG nó ${ATHRÓG}
    ionadaithe lena luachanna.  Má tá FORMÁID-BHLAOISCE sonraithe,
    ná hionadaigh ach na hathróga timpeallachta atá san FHORMÁID-BHLAOISCE;
    i ngach cás eile, ionadaigh gach uile athróg thimpeallachta san ionchur
    caighdeánach.

en: When --variables is used, standard input is ignored, and the output consists
    of the environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT, one per line.
ga: Le --variables, déan neamhaird den ionchur caighdeánach, agus taispeáin na
    hathróga timpeallachta atá san FHORMÁID-BHLAOISCE, ceann sa líne.

en: error while reading "%s"
ga: earráid agus "%s" á léamh

en: standard input
ga: ionchur caighdeánach

en: Usage: %s [OPTION] [[TEXTDOMAIN] MSGID]
    or:    %s [OPTION] -s [MSGID]...
ga: Úsáid: %s [ROGHA] [[FEARANN] MSGID]
    nó:    %s [ROGHA] -s [MSGID]...

en: Display native language translation of a textual message.
ga: Taispeáin an t-aistriúchán de theachtaireacht sa teanga dhúchais.

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    When used with the -s option the program behaves like the 'echo' command.
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.
    Standard search directory: %s
ga: Mura bhfuil an paraiméadar FEARANN ann, faightear an fearann ón
    athróg timpeallachta TEXTDOMAIN.  Mura n-aimsítear catalóg na
    dteachtaireachtaí sa ghnáthchomhadlann, is féidir comhadlann eile a shocrú
    trí úsáid na hathróige timpeallachta TEXTDOMAINDIR.
    Leis an rogha -s, feidhmíonn sé cosúil leis an ordú 'echo',
    ach in ionad na hargóintí a chóipeáil go stdout gan athrú, aistríonn sé na
    teachtaireachtaí a aimsíonn sé sa chatalóg roghnaithe.
    Gnáthchomhadlann chuardaigh: %s

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
ga: Úsáid: %s [ROGHA] [FEARANN] MSGID MSGID-PLURAL LÍON

en: Display native language translation of a textual message whose grammatical
    form depends on a number.
ga: Taispeáin an t-aistriúchán sa teanga dhúchais de theachtaireacht
    a bhfuil a foirm ghramadach spleách ar uimhir.

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    Standard search directory: %s
ga: Mura bhfuil an paraiméadar FEARANN sonraithe, cinntear an fearann de réir na
    hathróige timpeallachta TEXTDOMAIN.  Mura n-aimsítear catalóg na
    dteachtaireachtaí sa ghnáthchomhadlann, is féidir comhadlann eile a shocrú
    trí úsáid na hathróige timpeallachta TEXTDOMAINDIR.
    Gnáthchomhadlann chuardaigh: %s
