gettext-runtime 0.20.2 - en to ka translation catalogue (37 entries)

en: write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: Unknown system error
ka: სისტემის უცნობი შეცდომა

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია; შესაძლო ვარიანტები:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
ka: %s: უცნობი პარამეტრი '%s'%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s' არგუმენტი არ სჭირდება

en: %s: option '%s%s' requires an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s" არგუმენტი ესაჭიროება

en: %s: invalid option -- '%c'
ka: %s: არასწორი პარამეტრი -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ka: %s: პარამეტრს ესაჭიროება არგუმენტი -- '%c'

en: memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ka: ყველა უფლება დაცულია (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    ლიცენზია GPLv3+: GNU GPL ვერსია 3 ან უფრო ახალი <%s>
    ეს უფასო პროგრამაა. შეგიძლიათ უფასოდ გაავრცელოთ და შეცვალოთ ის.
    პროგრამა ვრცელდება აბსოლუტურად გარანტიის გარეშე.

en: Written by %s.
ka: ავტორი: %s.

note: This is a proper name. See the gettext manual, section Names.
en: Bruno Haible
ka: ბრუნო ჰეიბლი

en: too many arguments
ka: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: missing arguments
ka: აკლია არგუმენტები

en: Try '%s --help' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'

en: Usage: %s [OPTION] [SHELL-FORMAT]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრები] [გარსის-ფორმატი]

en: Substitutes the values of environment variables.
ka: გარემოს ცვლადების მნიშვნელობების ჩანაცვლება

en: Operation mode:
ka: ოპერაციის რეჟიმი:

en:   -v, --variables             output the variables occurring in SHELL-FORMAT
ka:   -v, --variables             გარსის-ფორმატში არსებული ცვლადების გამოტანა

en: Informative output:
ka: ინფორმაცია:

en:   -h, --help                  display this help and exit
ka:   -h, --help                  ამ დახმარების გამოტანა და გასვლა

en:   -V, --version               output version information and exit
ka:   -V, --version               ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა

note: TRANSLATORS: The first placeholder is the web address of the Savannah project of this package.  The second placeholder is the bug-reporting email address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your tra
en: Report bugs in the bug tracker at <%s>
    or by email to <%s>.
ka: შეატყობინეთ შეცდომების ტრეკერზე <%s>-ზე
    ან ელფოსტით <%s>-ზე.

en: error while reading "%s"
ka: შეცდომა "%s"-ის კითხვისას

en: standard input
ka: სტანდარტული შეყვანა

note: This is a proper name. See the gettext manual, section Names.
en: Ulrich Drepper
ka: ულრიხ დრეპერი

en: Usage: %s [OPTION] [[TEXTDOMAIN] MSGID]
    or:    %s [OPTION] -s [MSGID]...
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი] [[ტექსტურიდომენი] შეტყID]
    ან:    %s [პარამეტრი] -s [შეტყID]...

en: Display native language translation of a textual message.
ka: ტექსტური შეტყობინების ადგილობრივ ენაზე ჩვენება.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
ka:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   ტექსტური დომენიდან ნათარგმნი შეტყობინებების მიღება

en:   -c, --context=CONTEXT     specify context for MSGID
ka:   -c, --context=CONTEXT     შეტყID-ის კონტექსტის მითითება

en:   -e                        enable expansion of some escape sequences
ka:   -e                        ზოგიერთი სპეციალური მიმდევრობის გაფართოების ჩართვა

en:   -n                        suppress trailing newline
ka:   -n                        ხაზის გადატანის გამოტოვება

en:   -E                        (ignored for compatibility)
ka:   -E                        (გამოტოვება თავსებადობისთვის)

en:   -h, --help                display this help and exit
ka:   -h, --help                ამ დახმარების გამოტანა და გასვლა

en:   -V, --version             display version information and exit
ka:   -V, --version             ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი] [ტექსტურიდომენი] შეტყID შეტყD-მრავლობითი რაოდენობა
