gettext-tools 0.22 - en to ka translation catalogue (99 entries)

en: invalid argument %s for %s
ka: %s არასწორი არგუმენტია %s-თვის

en: ambiguous argument %s for %s
ka: %s გაურკვეველი არგუმენტია %s-თვის

en: Valid arguments are:
ka: სწორი არგუმენტებია:

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
ka: დროებითი საქაღალდე ვერ ვიპოვე. სცადეთ $TMPDIR-ის დაყენება

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
ka: შაბლონის გამოყენებით დროებითი საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %s

en: cannot remove temporary directory %s
ka: დროებითი საქაღალდის წაშლის შეცდომა: %s

en: cannot remove temporary file %s
ka: დროებითი ფაილის წაშლის შეცდომა: %s

en: write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: error while opening %s for reading
ka: შეცდომა '%s'-ის წასაკითხად გახნისას

en: error reading %s
ka: შეცდომა '%s'-ის კითხვისას

en: error writing %s
ka: შეცდომა '%s'-ის ჩაწერისას

en: error after reading %s
ka: შეცდომა '%s'-ის წაკითხვის შემდეგ

en: preserving permissions for %s
ka: %s-ის წვდომების შენახვა

en: fdopen() failed
ka: fdopen() -ის შეცდომა

en: Unknown system error
ka: სისტემის უცნობი შეცდომა

en: %s subprocess failed
ka: %s ქვეპროცესის შეცდომა

en: Address family for hostname not supported
ka: ამ ჰოსტის მისამართის ტიპი მხარდაუჭერელია

en: Temporary failure in name resolution
ka: სახელის გადაწყვეტის დროებითი შეცდომა

en: Bad value for ai_flags
ka: არასწორი მნიშვნელობა: ai_flags

en: Non-recoverable failure in name resolution
ka: სახელის გადაწყვეტის აღუდგენელი შეცდომა

en: ai_family not supported
ka: ai_family მხარდაუჭერელია

en: Memory allocation failure
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: No address associated with hostname
ka: ჰოსტის სახელზე მიბმული არაა

en: Name or service not known
ka: სახელი ან სერვისი უცნობია

en: Servname not supported for ai_socktype
ka: Ai_socktype-ის სერვერის სახელი მხარდაუჭერელია

en: ai_socktype not supported
ka: ai_socket-ი მხარდაუჭერელია

en: System error
ka: სისტემური შეცდომა

en: Argument buffer too small
ka: არგუმენტის ბუფერი მეტისმეტად პატარაა

en: Processing request in progress
ka: მიმდინარეობს მოთხოვნის დამუშავება

en: Request canceled
ka: მოთხოვნა გაუქმებულია

en: Request not canceled
ka: მოთხოვნა არ გაუქმებულა

en: All requests done
ka: ყველა მოთხოვნა მზადაა

en: Interrupted by a signal
ka: შეწყვეტილია სიგნალის მიერ

en: Parameter string not correctly encoded
ka: პარამეტრის სტრიქონი არასწორადაა კოდირებული

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
ka: %s: პარამეტრი '%s%s' გაურკვეველია; შესაძლო ვარიანტები:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
ka: %s: უცნობი პარამეტრი '%s'%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s' არგუმენტი არ სჭირდება

en: %s: option '%s%s' requires an argument
ka: %s: პარამეტრს "%s%s" არგუმენტი ესაჭიროება

en: %s: invalid option -- '%c'
ka: %s: არასწორი პარამეტრი -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ka: %s: პარამეტრს ესაჭიროება არგუმენტი -- '%c'

en: %s subprocess I/O error
ka: %s ქვეპროცესის შეტ/გამოტ შეცდომა

en: failed to create "%s"
ka: "%s"-ის შექმნის შეცდომა

en: error while writing "%s" file
ka: შეცდომა "%s" ფაილის ჩაწერსას

en: memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: unable to record current working directory
ka: მიმდინარე საქაღალდის ჩაწერა შეუძლებელია

en: failed to return to initial working directory
ka: საწყისი საქაღალდის დაბრუნების შეცდომა

en: _open_osfhandle failed
ka: _open_osfhandle -ის შეცდომა

en: creation of threads failed
ka: ნაკადების შექმნა ჩავარდა

en: cannot create pipe
ka: ფაიფის შექმნის შეცდომა

en: %s subprocess
ka: %s ქვეპროცესი

en: Try '%s --help' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'

en:   -h, --help                  display this help and exit
ka:   -h, --help                  ამ დახმარების გამოტანა და გასვლა

en:   -V, --version               output version information and exit
ka:   -V, --version               ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა

note: TRANSLATORS: The first placeholder is the web address of the Savannah project of this package.  The second placeholder is the bug-reporting email address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your tra
en: Report bugs in the bug tracker at <%s>
    or by email to <%s>.
ka: შეატყობინეთ შეცდომების ტრეკერზე <%s>-ზე
    ან ელფოსტით <%s>-ზე.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ka: ყველა უფლება დაცულია (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    ლიცენზია GPLv3+: GNU GPL ვერსია 3 ან უფრო ახალი <%s>
    ეს უფასო პროგრამაა. შეგიძლიათ უფასოდ გაავრცელოთ და შეცვალოთ ის.
    პროგრამა ვრცელდება აბსოლუტურად გარანტიის გარეშე.

en: Written by %s.
ka: ავტორი: %s.

en: %s cannot be read
ka: %s-ის წაკითხვა შეუძლებელია

en: extra operand %s
ka: დამატებითი ოპერანდი %s

note: This is a proper name. See the gettext manual, section Names.
en: Bruno Haible
ka: ბრუნო ჰეიბლი

en: too many arguments
ka: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი

en: Usage: %s [OPTION]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი]

en: Output format:
ka: გამოტანის ფორმატი:

en:   -s, --short                 short host name
ka:     -s, --short           ჰოსტის მოკლე სახელი

en:   -i, --ip-address            addresses for the hostname
ka:     -i, --ip-address      მისამართები ჰოსტის სახელისთვის

en: Informative output:
ka: ინფორმაცია:

en: cannot read %s: %s
ka: %s -ის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
ka: გრძელი პარამეტრების აუცილებელი არგუმენტები მათი მოკლე ვარიანტებისთვისაც სავალდებულოა.

en: Input file location:
ka: შეყვანის ფაილის მდებარეობა:

en:       --translated            keep translated, remove untranslated messages
ka:       --translated            ნათარგმნების დატოვება, უთარგმნების წაშლა

en:       --untranslated          keep untranslated, remove translated messages
ka:       --untranslated          უთარგმნელების დატოვება, თარგმნილების წაშლა

en:       --no-fuzzy              remove 'fuzzy' marked messages
ka:       --no-fuzzy              'ბუნდოვნად' მონიშნული შეტყობინებების წაშლა

en:       --only-fuzzy            keep 'fuzzy' marked messages
ka:       --only-fuzzy            'ბუნდოვნად' მონიშნული შეტყობინებების დატოვება

en:       --no-obsolete           remove obsolete #~ messages
ka:       --no-obsolete           მოძველებული #~ შეტყობინებების წაშლა

en:       --only-obsolete         keep obsolete #~ messages
ka:       --only-obsolete         მოძველებული #~ შეტყობინებების დატოვება

en: Attribute manipulation:
ka: ატრიბუტების მანიპულაცია:

en: found %d fatal error | found %d fatal errors
ka[0]: აღმოჩენილია %d ფატალური შეცდომა
ka[1]: აღმოჩენილია %d ფატალური შეცდომა

en: Conversion target:
ka: გადაყვანის სამიზნე:

en: no input file given
ka: შეყვანის ფაილი მითითებული არაა

en: Command input:
ka: ბრძანების შეყვანა:

en: missing filter name
ka: ფილტრის სახელი მითითებული არაა

note: This is a proper name. See the gettext manual, section Names.
en: Ulrich Drepper
ka: ულრიხ დრეპერი

en: %d translated message | %d translated messages
ka[0]: %d თარგმნილი შეტყობინება
ka[1]: %d თარგმნილი შეტყობინება

en: , %d fuzzy translation | , %d fuzzy translations
ka[0]: , %d საეჭვო თარგმანი
ka[1]: , %d საეჭვო თარგმანი

en: , %d untranslated message | , %d untranslated messages
ka[0]: , %d უთარგმნელი შეტყობინება
ka[1]: , %d უთარგმნელი შეტყობინება

en: Operation mode:
ka: ოპერაციის რეჟიმი:

en: %s does not exist
ka: %s არ არსებობს

en: error while reading "%s"
ka: შეცდომა "%s"-ის კითხვისას

en: Created %s.
ka: შეიქმნა %s.

en: warning:
ka: გაფრთხილება:

en: backup type
ka: მარქაფის ტიპი

en: Usage: %s [OPTION] [FILE]...
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი] [ფაილი]...

en: Written by %s and %s.
ka: ავტორები: %s და %s.

en: standard output
ka: სტანდარტული გამოტანა

en: standard input
ka: სტანდარტული შეყვანა

en: <unnamed>
ka: <უსახელო>

en: empty
ka: ცარიელია

en: unknown
ka: უცნობია
