gettext-tools 0.19.8-rc1 - en to nb translation catalogue (139 entries)

en: Unknown system error
nb: Ukjent systemfeil

en: error while writing "%s" file
nb: feil under skriving av filen «%s»

en: memory exhausted
nb: minnet oppbrukt

en: Written by %s.
nb: Skrevet av %s.

en: error while opening "%s" for reading
nb: feil under åpning av «%s» for lesing

en: too many arguments
nb: for mange argumenter

en: %s and %s are mutually exclusive
nb: %s og %s utelukker hverandre

en: Input file location:
nb: Inndatafilplassering:

en: impossible selection criteria specified (%d < n < %d)
nb: umulig utvalgskriterie angitt (%d < n < %d)

en: no input files given
nb: ingen innfiler angitt

en: exactly 2 input files required
nb: trenger nøyaktig to innfiler

en: Compare two Uniforum style .po files to check that both contain the same
    set of msgid strings.  The def.po file is an existing PO file with the
    translations.  The ref.pot file is the last created PO file, or a PO Template
    file (generally created by xgettext).  This is useful for checking that
    you have translated each and every message in your program.  Where an exact
    match cannot be found, fuzzy matching is used to produce better diagnostics.
nb: Sammenligne to Uniforum-aktige .po-filer for å sjekke at begge inneholder
    det samme settet med msgid-strenger.  def.po-filen er en eksisterende PO-fil
    med de gamle oversettelsene.  ref.pot-filen er det sist lagde PO-filen eller en PO-mal
    (som regel av xgettext).  Dette er nyttig for å sjekke at du har oversatt
    alle meldingene i programmet ditt.  Når en eksakt overensstemmelse ikke
    finnes, blir «fuzzy»-sammenligning brukt for å få en bedre diagnostikk.

en: this message is untranslated
nb: denne meldingen er uoversatt

en: this message is used but not defined...
nb: denne meldingen er brukt, men ikke definert...

en: ...but this definition is similar
nb: ... men denne definisjonen ligner

en: this message is used but not defined in %s
nb: denne meldingen er brukt, men ikke definert i %s

en: warning: this message is not used
nb: advarsel: denne meldingen er ikke brukt

en: found %d fatal error | found %d fatal errors
nb[0]: fant %d fatale feil
nb[1]: fant %d fatale feil

en: at least two files must be specified
nb: minst to filer må angis

en: Find messages which are common to two or more of the specified PO files.
    By using the --more-than option, greater commonality may be requested
    before messages are printed.  Conversely, the --less-than option may be
    used to specify less commonality before messages are printed (i.e.
    --less-than=2 will only print the unique messages).  Translations,
    comments and extracted comments will be preserved, but only from the first
    PO file to define them.  File positions from all PO files will be
    cumulated.
nb: Finne meldinger som er felles i to eller flere av de angitt PO-filene.
    Ved å bruke --more-than-flagget, kan økt fellesskap bli forespurt
    før meldingene blir skrevet ut.  Omvendt kan --less-than-flagget brukes
    for å angi mindre fellesskap før meldingene blir skrevet ut (eks.
    --less-than=2 vil bare skrive ut unike meldinger).  Oversettelser,
    kommentarer og uttrekkskommentarer bevares, men bare fra den første
    PO-filen som definerer dem.  Filposisjonene fra alle PO-filene vil
    bli kumulert.

en: no input file given
nb: ingen innfil angitt

en: exactly one input file required
nb: nøyaktig én inndatafil kreves

en: missing command name
nb: mangler kommandonavn

en: Command input:
nb: kommandoinndata:

en: missing filter name
nb: mangler filternavn

en: at least one sed script must be specified
nb: minst ett sed-skript må angis

en: filter output is not terminated with a newline
nb: filterutdata avsluttes ikke med en ny linje

en: %s and %s are mutually exclusive in %s
nb: %s og %s utelukker hverandre i %s

en: cannot locate ITS rules for %s
nb: kan ikke lokalisere ITS-regler for %s

en: %d translated message | %d translated messages
nb[0]: %d oversatt melding
nb[1]: %d oversatte meldinger

en: , %d fuzzy translation | , %d fuzzy translations
nb[0]: , %d antatt oversettelse
nb[1]: , %d antatte oversettelser

en: , %d untranslated message | , %d untranslated messages
nb[0]: , %d uoversatt melding
nb[1]: , %d uoversatte meldinger

en: Output file location in C# mode:
nb: Utdatafilplassering i C#-modus:

en: warning: PO file header missing or invalid
nb: advarsel: PO-filhode mangler eller er ugyldig

en: warning: charset conversion will not work
nb: advarsel: tegnsettetkonvertering vil ikke virke.

en: domain name "%s" not suitable as file name
nb: domenenavnet «%s» passer ikke som filnavn

en: domain name "%s" not suitable as file name: will use prefix
nb: domenenavnet «%s» passer ikke som filnavn: bruker prefiks

en: 'domain %s' directive ignored
nb: «domain %s»-direktivet ignorert

en: empty 'msgstr' entry ignored
nb: tom «msgstr»-linje ignorert

en: fuzzy 'msgstr' entry ignored
nb: uklar «msgstr»-linje ignorert

en: %s: warning: source file contains fuzzy translation
nb: %s: advarselL: kildefil har antatte oversettelser

en: error while reading "%s"
nb: feil under lesing av «%s»

en: warning:
nb: advarsel:

en: invalid nplurals value
nb: ugyldig flertallsverdi

en: invalid plural expression
nb: ugyldig flertallsuttrykk

en: but some messages have only one plural form | but some messages have only %lu plural forms
nb[0]: men noen meldinger har kun èn flertallsform
nb[1]: men noen meldinger har kun %lu flertallsformer

en: but some messages have one plural form | but some messages have %lu plural forms
nb[0]: men noen meldinger har èn flertallsform
nb[1]: men noen meldinger har %lu flertallsformer

en: 'msgid' and 'msgid_plural' entries do not both begin with '\n'
nb: «msgid»- og «msgid_plural»-innslagene begynner ikke begge to med `\n'

en: 'msgid' and 'msgstr[%u]' entries do not both begin with '\n'
nb: «msgid»- og «msgstr[%u]»-innslagene begynner ikke begge to med `\n'

en: 'msgid' and 'msgstr' entries do not both begin with '\n'
nb: «msgid»- og «msgstr»-innslagene begynner ikke begge to med `\n'

en: 'msgid' and 'msgid_plural' entries do not both end with '\n'
nb: «msgid»- og «msgstr[%u]»-innslagene slutter ikke begge to med `\n'

en: 'msgid' and 'msgstr[%u]' entries do not both end with '\n'
nb: «msgid»- og «msgstr[%u]»-innslagene slutter ikke begge to med `\n'

en: 'msgid' and 'msgstr' entries do not both end with '\n'
nb: «msgid»- og «msgstr»-innslagene slutter ikke begge to med `\n'

en: header field '%s' still has the initial default value
nb: filhodefelt «%s» har fremdeles den opprinnelige standardverdien

en: header field '%s' missing in header
nb: filhodefelt «%s» mangler i filhode

en: %s: error while converting from "%s" encoding to "%s" encoding
nb: %s: feil under konvertering fra «%s»-koding til «%s»-koding

en: Cannot convert from "%s" to "%s". %s relies on iconv(), and iconv() does not support this conversion.
nb: Kan ikke konvertere fra «%s» til «%s». %s avhenger av iconv(). Denne versjonen støtter ikke denne konverteringen.

en: Cannot convert from "%s" to "%s". %s relies on iconv(). This version was built without iconv().
nb: Kan ikke konvertere fra «%s» til «%s». %s avhenger av iconv(). Denne versjonen ble bygget uten iconv().

en: Merges two Uniforum style .po files together.  The def.po file is an
    existing PO file with translations which will be taken over to the newly
    created file as long as they still match; comments will be preserved,
    but extracted comments and file positions will be discarded.  The ref.pot
    file is the last created PO file with up-to-date source references but
    old translations, or a PO Template file (generally created by xgettext);
    any translations or comments in the file will be discarded, however dot
    comments and file positions will be preserved.  Where an exact match
    cannot be found, fuzzy matching is used to produce better results.
nb: Fletter sammen to Uniforum .po-filer.  def.po-filen er en eksisterende
    PO-fil med gamle oversettelser, som vil bli overført til den nye filen
    dersom de fremdeles stemmer.  Kommentarer blir tatt med, men kommentarer
    om selve ekstraheringen og fil-posisjoner blir forkastet.  ref.pot-filen er den
    sist genererte PO-filen med oppdaterte kildetekster (vanligvis generert med xgettext).
    Oversettelser eller kommentarer i denne filen blir forkastet, men 
    punktum-kommentarer og fil-posisjoner blir ivaretatt.  Der det ikke lar seg gjøre
    å finne en eksakt overensstemmelse, blir «fuzzy»-sammenligning brukt for å få bedre
    resultater.  Resultatet blir skrevet til standard ut.

en: this message should define plural forms
nb: denne meldingen bør definere flertallsformer

en: this message should not define plural forms
nb: denne meldingen bør ikke definere flertallsformer

en: %sRead %ld old + %ld reference, merged %ld, fuzzied %ld, missing %ld, obsolete %ld.
nb: %sLeste %ld gamle + %ld referanser, flettet %ld, antok %ld, mangler %ld, foreldete %ld.

en:  done.
nb:  ferdig.

en: %s and explicit file names are mutually exclusive
nb: %s og eksplisitte filnavn utelukker hverandre

en: Input file location in C# mode:
nb: Inndatafilplassering i C#-modus:

en: Charset "%s" is not a portable encoding name.
    Message conversion to user's charset might not work.
nb: Tegnsettet "%s" er ikke et portabelt innkodingsnavn.
    Meldingskonvertering til brukerens tegnsett kan ikke virke.

en: Charset "%s" is not supported. %s relies on iconv(),
    and iconv() does not support "%s".
nb: Tegnsettet "%s" er ikke støttet. %s er avhengig av iconv(),
    og iconv() støtter ikke "%s".

en: Installing GNU libiconv and then reinstalling GNU gettext
    would fix this problem.
nb: Installasjon av GNU libiconv og deretter reinstallasjon av GNU gettext
    vil rette dette problemet.

en: Continuing anyway, expect parse errors.
nb: Fortsetter likevel, forvent parsefeil.

en: Continuing anyway.
nb: Fortsetter likevel.

en: Charset "%s" is not supported. %s relies on iconv().
    This version was built without iconv().
nb: Tegnsettet "%s" er ikke støttet. %s er avhengig av iconv().
    Denne versjonen ble blygget uten iconv().

en: Charset missing in header.
    Message conversion to user's charset will not work.
nb: Tegnsettet mangler i headeren.
    Meldingskonvertering til brukerens tegnsett kan ikke virke.

en: inconsistent use of #~
nb: inkonsistent bruk av #~

en: missing 'msgstr[]' section
nb: mangler «msgstr[]»-seksjon

en: missing 'msgid_plural' section
nb: mangler «msgid_plural»-seksjon

en: missing 'msgstr' section
nb: mangler «msgstr»-seksjon

en: first plural form has nonzero index
nb: første flertallsform har en ikke-null indeks

en: plural form has wrong index
nb: flertallsform har feil indeks

en: too many errors, aborting
nb: for mange feil, avbryter

en: invalid multibyte sequence
nb: ulovlig multibytesekvens

en: incomplete multibyte sequence at end of file
nb: ufullstendig multibytesekvens ved slutten av filen

en: incomplete multibyte sequence at end of line
nb: ufullstendig multibytesekvens ved slutten av linjen

en: keyword "%s" unknown
nb: nøkkelord «%s» ukjent

en: invalid control sequence
nb: ulovlig kontrollsekvens

en: end-of-file within string
nb: slutt-på-fil inne i streng

en: end-of-line within string
nb: slutt-på-linje inne i streng

en: this file may not contain domain directives
nb: denne filen kan ikke inneholde domene-direktiver

en: duplicate message definition
nb: duplisert definisjon av melding

en: this is the location of the first definition
nb: dette er lokasjonen til den første definisjonen

en: missing '=' after "%s"
nb: Mangler «=» etter «%s»

en: invalid non-blank line
nb: ugyldig ikke-blank linje

en: file "%s" is truncated
nb: filen «%s» er avkortet

en: file "%s" contains a not NUL terminated string
nb: filen «%s» inneholder en ikke-NUL-terminert streng

en: file "%s" is not in GNU .mo format
nb: filen «%s» er ikke i GNU .mo-format

en: file "%s" contains a not NUL terminated string, at %s
nb: filen «%s» inneholder en ikke-NUL-terminert streng ved %s

en: warning: invalid \uxxxx syntax for Unicode character
nb: advarsel: ugyldig \uxxxx-syntaks for Unicode-tegn

en: warning: invalid Unicode character
nb: advarsel: ugyldig Unicode-tegn

en: warning: unterminated string
nb: advarsel: uavsluttet streng

en: warning: syntax error
nb: advarsel: syntaksfeil

en: warning: unterminated key/value pair
nb: advarsel: uavsluttet nøkkel/verdipar

en: warning: syntax error, expected ';' after string
nb: Advarsel: syntaksfeil, forventet «;» etter streng

en: warning: syntax error, expected '=' or ';' after string
nb: Advarsel: syntaksfeil, forventet «=» eller «;» etter streng

en: Written by %s and %s.
nb: Skrevet av %s og %s.

en: error while converting from "%s" encoding to "%s" encoding
nb: feil ved konvertering av «%s» til «%s»-omkoding

en: expected two arguments
nb: forventet to argumenter

en: error reading "%s"
nb: feil under lesing av «%s»

en: error writing stdout
nb: feil ved skriving til standard utdata

en: error after reading "%s"
nb: feil etter lesing av «%s»

en: cannot create output file "%s"
nb: kan ikke opprette utfilen «%s»

en: standard output
nb: standard ut

en: error while opening "%s" for writing
nb: feil under åpning av «%s» for skriving

en: incomplete multibyte sequence
nb: ufullstendig multibytesekvens

en: internationalized messages should not contain the '\%c' escape sequence
nb: internasjonaliserte meldinger bør ikke inneholde escape-sekvensen «\%c»

en: error while writing to %s subprocess
nb: feil under skriving til delprosess «%s»

en: %s:%d: warning: unterminated string
nb: %s:%d: advarsel: uavsluttet streng

en: %s:%d: warning: unterminated regular expression
nb: %s:%d: advarsel: uavsluttet regulært uttrykk

en: %s:%d: warning: invalid Unicode character
nb: %s:%d: advarsel: ugyldig Unicode-tegn

en: %s:%d: warning: unterminated character constant
nb: %s:%d: advarsel: uavsluttet tegnkonstant

en: %s:%d: warning: unterminated string literal
nb: %s:%d: advarsel: uavsluttet strengliteral

en: %s:%d: warning: unterminated string constant
nb: %s:%d: advarsel: uavsluttet strengkonstant

en: syntax check '%s' unknown
nb: syntakssjekk «%s» er ukjent

en: --join-existing cannot be used when output is written to stdout
nb: --join-existing kan ikke brukes når utdata blir skrevet til standard ut

en: xgettext cannot work without keywords to look for
nb: xgettext kan ikke arbeide uten å finne nøkkelord

en: warning: file '%s' extension '%s' is unknown; will try C
nb: advarsel: filtypen til «%s» med endelsen «%s» er ukjent, forsøker C

en: Choice of input file language:
nb: Valg av språk for inndata-fil:

en: standard input
nb: standard inn

en: language '%s' unknown
nb: språket «%s» er ukjent

en: %s%s: warning:
nb: %s%s: advarsel:

en: %s:%d: warning: lone surrogate U+%04X
nb: %s:%d: advarsel: ensom surrogat U+%04X

en: %s:%d: warning: RegExp literal terminated too early
nb: %s:%d: advarsel: Regeluttrykk avsluttet bokstavelig talt for tidlig

en: %s:%d: warning: %s is not allowed
nb: %s:%d: advarsel: %s er ikke tillat

en: %s:%d: warning: unterminated XML markup
nb: %s:%d: advarsel: uterminert XML kode

en: %s:%d: invalid variable interpolation at "%c"
nb: %s:%d: ugyldig variabel-interpolering ved «%c»

en: %s:%d: invalid string expression
nb: %s:%d: ugyldig strenguttrykk

en: %s:%d: warning: regular expression literal terminated too early
nb: %s:%d: advarsel: regulært uttrykk avsluttet for tidlig

en: invalid UTF-8 sequence
nb: ugyldig UTF-8-sekvens

en: invalid character reference: %s
nb: ugyldig tegnreferanse: %s

en: invalid entity reference: %s
nb: ugyldig entitetsreferanse: %s

en: inside an attribute name
nb: inne i et attributtnavn
