luci-app-ddns 2.4.0-1 - en to pl translation catalogue (193 entries)

en: "../" not allowed in path for Security Reason.
pl: „../” jest niedozwolone ze względów bezpieczeństwa.

en: Add new services...
pl: Dodaj nowe usługi...

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Allow non-public IP's
pl: Zezwalaj na niepubliczne IP

en: Basic Settings
pl: Ustawienia podstawowe

en: Bind Network
pl: Powiąż sieć

en: Binding to a specific network not supported
pl: Powiązanie z określoną siecią nie jest obsługiwane

en: BusyBox's nslookup and Wget do not support to specify the IP version to use for communication with DDNS Provider!
pl: nslookup i Wget BusyBox nie obsługują określenia wersji IP, która ma być używana do komunikacji z dostawcą DDNS!

en: BusyBox's nslookup and hostip do not support to specify to use TCP instead of default UDP when requesting DNS server!
pl: nslookup i hostip BusyBox nie obsługują określenia, czy używać TCP zamiast domyślnego UDP podczas żądania serwera DNS!

en: BusyBox's nslookup in the current compiled version does not handle given DNS Servers correctly!
pl: Nslookup BusyBox w bieżącej skompilowanej wersji nie obsługuje poprawnie podanych serwerów DNS!

en: Ca Certs path
pl: Ścieżka certyfikatów CA

en: Ca Certs path that will be used to download services data. Set IGNORE to skip certificate validation.
pl: Ścieżka certyfikatów CA, która będzie używana do pobierania danych usług. Ustaw IGNORE, aby pominąć weryfikację certyfikatu.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Check Interval
pl: Interwał sprawdzania

en: Check Unit
pl: Jednostka sprawdzania

en: Checking the service support...
pl: Sprawdzanie obsługi usługi...

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Configuration Error
pl: Błąd konfiguracji

en: Create service
pl: Utwórz usługę

en: Current setting:
pl: Aktualne ustawienie:

en: Currently DDNS updates are not started at boot or on interface events.
pl: Obecnie aktualizacje DDNS nie są uruchamiane przy starcie lub przy zdarzeniach w interfejsie.

en: Custom update script to be used for updating your DDNS Provider.
pl: Własny skrypt aktualizacji, który ma być używany do aktualizacji dostawcy DDNS.

en: Custom update-URL
pl: Własny adres URL aktualizacji

en: Custom update-script
pl: Własny skrypt aktualizacji

en: DDNS Autostart disabled
pl: Autostart DDNS wyłączony

en: DDNS Autostart enabled
pl: Autostart DDNS włączony

en: DDNS Service provider
pl: Dostawca usług DDNS

en: DDns
pl: DDNS

en: DDns Service
pl: Usługa DDNS

en: DNS requests via TCP not supported
pl: Żądania DNS przez TCP nie są obsługiwane

en: DNS-Server
pl: Serwer DNS

en: Date format
pl: Format daty

en: Defines the Web page to read systems IP-Address from.
pl: Określa witrynę internetową, z której odczytywany jest systemowy adres IP.

en: Defines the interface to read systems IP-Address from
pl: Określa interfejs, z którego odczytywany jest systemowy adres IP

en: Defines the network to read systems IP-Address from
pl: Określa sieć, z której odczytywany jest systemowy adres IP

en: Defines the source to read systems IP-Address from, that will be send to the DDNS provider
pl: Określa źródło, z którego odczytywany jest systemowy adres IP, który zostanie wysłany do dostawcy DDNS

en: Defines which IP address 'IPv4/IPv6' is send to the DDNS provider
pl: Określa, który adres 'IPv4/IPv6' jest wysyłany do dostawcy DDNS

en: Directory contains Log files for each running section.
pl: Katalog zawiera pliki dziennika dla każdej działającej sekcji.

en: Directory contains PID and other status information for each running section.
pl: Katalog zawiera PID i inne informacje o statusie każdej działającej sekcji.

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Domain
pl: Domena

en: Dynamic DNS
pl: Dynamiczny DNS

en: Dynamic DNS Version
pl: Wersja DDNS

en: Edit
pl: Edytuj

en: Enable secure communication with DDNS provider
pl: Włączenie zabezpieczonej komunikacji z dostawcą DDNS

en: Enabled
pl: Włączone

en: Error
pl: Błąd

en: Error Retry Counter
pl: Licznik błędów powtórzeń

en: Error Retry Interval
pl: Interwał błędów powtórzeń

en: Event Network
pl: Zdarzenia sieciowe

en: Example for IPv4
pl: Przykład dla IPv4

en: Example for IPv6
pl: Przykład dla IPv6

en: File
pl: Plik

en: Follow instructions you will find on their WEB page.
pl: Postępuj zgodnie z instrukcjami, które znajdziesz na stronie WEB.

en: For supported codes look here
pl: Obsługiwane kody znajdują się tutaj

en: Force IP Version
pl: Wymuś wersję IP

en: Force IP Version not supported
pl: Wymuś nieobsługiwaną wersję IP

en: Force Interval
pl: Interwał wymuszania

en: Force TCP on DNS
pl: Wymuś TCP w DNS

en: Force Unit
pl: Jednostka wymuszania

en: Format: IP or FQDN
pl: Format: IP lub FQDN

en: GNU Wget will use the IP of given network, cURL will use the physical interface.
pl: GNU Wget użyje adresu IP danej sieci, cURL użyje fizycznego interfejsu.

en: Global Settings
pl: Ustawienia globalne

en: Grant access to ddns procedures
pl: Udziel dostępu do procedur DDNS

en: HTTPS not supported
pl: Protokół HTTPS nie jest obsługiwany

en: Hostname/FQDN to validate, if IP update happen or necessary
pl: Nazwa hosta/FQDN do sprawdzenia, czy aktualizacja IP ma miejsce lub jest konieczna

en: IP address source
pl: Źródło adresu IP

en: IP address version
pl: Wersja adresu IP

en: IPv4-Address
pl: Adres IPv4

en: IPv6 address must be given in square brackets
pl: Adres IPv6 musi być podany w nawiasach kwadratowych

en: IPv6 is currently not (fully) supported by this system
pl: IPv6 nie jest obecnie (w pełni) obsługiwany przez ten system

en: IPv6 not supported
pl: IPv6 nie jest obsługiwany

en: IPv6-Address
pl: Adres IPv6

en: If Wget and cURL package are installed, Wget is used for communication by default.
pl: Jeśli pakiety Wget i cURL są zainstalowane, Wget jest domyślnie używany do komunikacji.

en: If this service section is disabled it could not be started.
pl: Jeśli ta sekcja usługi jest wyłączona, nie można jej uruchomić.

en: If using secure communication you should verify server certificates!
pl: Jeśli korzystasz z bezpiecznej komunikacji, należy zweryfikować certyfikaty serwera!

en: In some versions cURL/libcurl in OpenWrt is compiled without proxy support.
pl: W niektórych wersjach cURL/libcurl w OpenWrt jest kompilowany bez obsługi proxy.

en: Info
pl: Informacja

en: Information
pl: Informacje

en: Insert a Update Script OR a Update URL
pl: Wstaw skrypt aktualizacji OR lub URL aktualizacji

en: Install 'ca-certificates' package or needed certificates by hand into /etc/ssl/certs default directory
pl: Zainstaluj pakiet 'ca-certificates' lub potrzebne certyfikaty ręcznie w domyślnym katalogu /etc/ssl/certs

en: Install Service
pl: Zainstaluj usługę

en: Interface
pl: Interfejs

en: Interval to force updates send to DDNS Provider
pl: Częstotliwość wymuszania wysyłania aktualizacji do dostawcy DDNS

en: Interval unit to check for changed IP
pl: Jednostka interwału sprawdzająca zmianę IP

en: Interval unit to force updates send to DDNS Provider
pl: Jednostka interwału wymuszająca przesyłanie aktualizacji do dostawcy DDNS

en: Last Update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Log File Viewer
pl: Przeglądarka plików dziennika

en: Log directory
pl: Katalog dzienników

en: Log length
pl: Długość dziennika

en: Log to file
pl: Rejestrowanie do pliku

en: Log to syslog
pl: Rejestrowanie do dziennika systemowego

en: Lookup Hostname
pl: Nazwa hosta wyszukiwania

en: Name
pl: Nazwa

en: Neither GNU Wget with SSL nor cURL installed to select a network to use for communication.
pl: Ani GNU Wget z SSL, ani cURL nie są zainstalowane, aby wybrać sieć, która będzie używana do komunikacji.

en: Neither GNU Wget with SSL nor cURL installed to support secure updates via HTTPS protocol.
pl: Ani GNU Wget z SSL, ani cURL nie są zainstalowane w celu obsługi bezpiecznych aktualizacji poprzez protokół HTTPS.

en: Neither from LuCI interface nor from console.
pl: Ani z interfejsu LuCI, ani z konsoli.

en: Network
pl: Sieć

en: Network on which the ddns-updater scripts will be started
pl: Sieć, w której uruchomione zostaną skrypty ddns-updater

en: Never
pl: Nigdy

en: New DDns Service…
pl: Nowa usługa DDNS…

en: Next Update
pl: Następna aktualizacja

en: No Data
pl: Brak danych

en: No certificates found
pl: Nie znaleziono certyfikatów

en: No logging
pl: Brak rejestrowania

en: Non-public and by default blocked IP's
pl: Niepubliczne i domyślnie zablokowane IP

en: Not Running
pl: Nie działa

en: Notice
pl: Spostrzeżenie

en: Number of last lines stored in log files
pl: Liczba ostatnich wierszy przechowywanych w plikach dziennika

en: OPTIONAL: Force the usage of pure IPv4/IPv6 only communication.
pl: OPCJONALNIE: Wymuś użycie komunikacji opartej wyłącznie na IPv4/IPv6.

en: OPTIONAL: Force the use of TCP instead of default UDP on DNS requests.
pl: OPCJONALNIE: Wymuś użycie TCP zamiast domyślnego UDP na żądanie DNS.

en: OPTIONAL: Network to use for communication
pl: OPCJONALNIE: Sieć używana do komunikacji

en: OPTIONAL: Proxy-Server for detection and updates.
pl: OPCJONALNIE: Serwer proxy do wykrywania i aktualizacji.

en: OPTIONAL: Use non-default DNS-Server to detect 'Registered IP'.
pl: OPCJONALNIE: Użyj serwera DNS innego niż domyślny, aby wykryć „Zarejestrowany adres IP”.

en: On Error the script will retry the failed action after given time
pl: W przypadku błędu skrypt ponownie spróbuje wykonać nieudaną akcję po określonym czasie

en: On Error the script will stop execution after given number of retrys
pl: W przypadku błędu skrypt przestanie działać po określonej liczbie prób

en: Optional Encoded Parameter
pl: Opcjonalny zakodowany parametr

en: Optional Parameter
pl: Opcjonalny parametr

en: Optional: Replaces [PARAMENC] in Update-URL (URL-encoded)
pl: Opcjonalnie: Zastępuje [PARAMENC] w Update-URL (zakodowany URL)

en: Optional: Replaces [PARAMOPT] in Update-URL (NOT URL-encoded)
pl: Opcjonalnie: Zastępuje [PARAMENC] w Update-URL (niezakodowany URL)

en: PROXY-Server
pl: Serwer PROXY

en: Password
pl: Hasło

en: Path to CA-Certificate
pl: Ścieżka do certyfikatu CA

en: Please follow the instructions on OpenWrt's homepage to enable IPv6 support
pl: Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie głównej OpenWrt, aby włączyć obsługę IPv6

en: Please press [Read] button
pl: Proszę nacisnąć przycisk [Czytaj]

en: Read / Reread log file
pl: Wczytaj / Ponownie wczytaj plik dziennika

en: Really switch service?
pl: Naprawdę zmienić usługę?

en: Registered IP
pl: Zarejestrowane IP

en: Reload
pl: Przeładuj

en: Reload this service
pl: Przeładuj usługę

en: Replaces [DOMAIN] in Update-URL (URL-encoded)
pl: Zastąp [DOMAIN] w Update-URL (zakodowany URL)

en: Replaces [PASSWORD] in Update-URL (URL-encoded)
pl: Zastąp [PASSWORD] w Update-URL (zakodowany URL)

en: Replaces [USERNAME] in Update-URL (URL-encoded)
pl: Zastąp [USERNAME] w Update-URL (zakodowany URL)

en: Restart DDns
pl: Restartuj DDNS

en: Retry Unit
pl: Jednostka powtarzania

en: Run once
pl: Uruchom raz

en: Running
pl: Działa

en: Script
pl: Skrypt

en: Select a service
pl: Wybierz usługę

en: Service doesn't support this ip type
pl: Usługa nie obsługuje tego typu adresu IP

en: Service not installed
pl: Usługa nie została zainstalowana

en: Services
pl: Usługi

en: Services URL Download
pl: Adres URL pobierania usług

en: Services list last update
pl: Ostatnia aktualizacja listy usług

en: Setting this parameter to 0 will force the script to only run once
pl: Ustawienie tego parametru na 0 wymusi uruchomienie skryptu tylko raz

en: Start DDNS
pl: Uruchom DDNS

en: State
pl: Stan

en: Status directory
pl: Status katalogu

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop DDNS
pl: Zatrzymaj DDNS

en: Stop this service
pl: Zatrzymaj tę usługę

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Switch service
pl: Przełącz usługę

en: The default setting of '0' will retry infinite.
pl: Domyślne ustawienie „0” będzie ponowić próbę nieskończoności.

en: The service name is already used
pl: Nazwa usługi jest już używana

en: There is no service configured.
pl: Nie ma skonfigurowanej usługi.

en: This is the current content of the log file in
pl: Jest to bieżąca zawartość pliku dziennika w

en: This is the default if you run DDNS scripts by yourself (i.e. via cron with force_interval set to '0')
pl: To jest ustawienie domyślne, jeśli uruchamiasz skrypty DDNS samodzielnie (tj. za pomocą crona z force_interval ustawionym na „0”)

en: This will be autoset to the selected interface
pl: Zostanie automatycznie ustawiony na wybrany interfejs

en: Timer Settings
pl: Ustawienia zegara

en: URL to detect
pl: URL do wykrycia

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Update DDns Services List
pl: Zaktualizuj listę usług DDNS

en: Update URL to be used for updating your DDNS Provider.
pl: Adres URL użyty do aktualizacji u dostawcy DDNS.

en: Url used to download services file. By default is the master openwrt ddns package repo.
pl: Adres URL używany do pobierania pliku usług. Domyślnie jest to główne repozytorium OpenWrt z pakietami DDNS.

en: Use HTTP Secure
pl: Użyj bezpiecznego HTTP

en: Use cURL
pl: Użyj cURL

en: User defined script to read systems IP-Address
pl: Skrypt zdefiniowany przez użytkownika do odczytu adresu IP

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Using specific DNS Server not supported
pl: Używanie określonego serwera DNS nie jest obsługiwane

en: Values below 5 minutes == 300 seconds are not supported
pl: Wartości poniżej 5 minut == 300 sekund nie są obsługiwane

en: Values lower 'Check Interval' except '0' are not supported
pl: Niższe wartości „Interwał sprawdzania” oprócz „0” nie są obsługiwane

en: Verify
pl: Zweryfikuj

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Writes detailed messages to log file. File will be truncated automatically.
pl: Zapisuje szczegółowe komunikaty do pliku dziennika. Plik zostanie obcięty automatycznie.

en: Writes log messages to syslog. Critical Errors will always be written to syslog.
pl: Zapisuje komunikaty dziennika w dzienniku systemowym. Błędy krytyczne będą zawsze zapisywane w dzienniku systemowym.

en: You should install 'bind-host' or 'knot-host' or 'drill' or 'hostip' package, if you need to specify a DNS server to detect your registered IP.
pl: Należy zainstalować pakiet „bind-host” lub „knot-host”, lub „drill”, lub „hostip”, jeśli musisz określić serwer DNS w celu wykrycia zarejestrowanego adresu IP.

en: You should install 'bind-host' or 'knot-host' or 'drill' package for DNS requests.
pl: Należy zainstalować pakiet „bind-host” lub „knot-host”, lub „drill”, dla żądań DNS.

en: You should install 'wget' or 'curl' or 'uclient-fetch' package.
pl: Należy zainstalować pakiet „wget” lub „curl”, lub „uclient-fetch”.

en: You should install 'wget' or 'curl' or 'uclient-fetch' with 'libustream-*ssl' package.
pl: Należy zainstalować pakiet „wget” lub „curl”, lub „uclient-fetch”, z pakietem „libustream-*ssl”.

en: You should install 'wget' or 'curl' package.
pl: Należy zainstalować pakiet „wget” lub „curl”.

en: You should install 'wget' or 'uclient-fetch' package or replace libcurl.
pl: Należy zainstalować pakiet „wget” lub „uclient-fetch”, lub zastąpić libcurl.

en: cURL is installed, but libcurl was compiled without proxy support.
pl: cURL jest zainstalowany, ale libcurl został skompilowany bez obsługi proxy.

en: cURL without Proxy Support
pl: cURL bez obsługi proxy

en: custom
pl: własny

en: days
pl: dni

en: directory or path/file
pl: katalog lub ścieżka/plik

en: hours
pl: godzin

en: minutes
pl: minuty

en: or
pl: lub

en: or update your system to the latest OpenWrt Release
pl: lub zaktualizuj system do najnowszej wersji OpenWrt

en: seconds
pl: sekundy

en: to run HTTPS without verification of server certificates (insecure)
pl: do uruchomienia HTTPS bez weryfikacji certyfikatów serwera (niezabezpieczone)
